IV BIESIADA JESIENNA- Sportowa Jesień w Jedynce -

IV BIESIADA JESIENNA- Sportowa Jesień w Jedynce

BIESIADA JESIENNA

W tradycję naszej szkoły wpisały się już biesiady jesienne, które integrują całą jej społeczność. W tym roku odbyła się ona 17 listopada i stanowiła zwieńczenie i podsumowanie działań w ramach projektu „Mikro Granty”. Środki pozyskane w ten sposób przez Stowarzyszenie „Nasza Jedynka” były przeznaczone na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów.

Na sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna i zaproszeni goście. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto, zielono i czarno, w kolorach flagi Sokołowa Podlaskiego, ponieważ nasza uroczystość wpisuje się także w obchody jubileuszu 600-lecia powstania miasta.

Wszyscy doskonale się bawiliśmy, kibicując zawodnikom. Klasy młodsze rywalizowały w wyścigach rzędów, klasy 5 i 6 rozegrały mecz koszykówki, a 7 – mecz piłki nożnej. Zawody przeprowadziły nasze niezawodne panie wuefistki: Anna Dróżdż i Joanna Wasiluk i pani Aldona Sobieska. Emocje były ogromne, a doping ze strony publiczności gorący. Specjalnie na tę uroczystość powstała piosenka kibiców z Jedynki. Słowa dwóch pierwszych zwrotek napisał Marcel Korzątkowski z klasy VI b, a pozostałe wymyślały poszczególne klasy i na biesiadzie je zaśpiewaliśmy z pomocą pani Iwony Mergo – Golatowskiej. Mogliśmy też podziwiać występ szkolnego zespołu cheerleaderek. Do naszej szkoły uczęszczają dzieci z Ukrainy – ukraiński taniec narodowy zaprezentowała nam Ania Danyluk z klasy 8 b. Jej występ, niezwykle piękny i profesjonalny, został nagrodzony przez widzów owacją. Uroczystość prowadzili: pani Joanna Hawryluk i pan Łukasz Wróblewski, którzy przypomnieli nam najważniejsze fakty z historii naszego miasta i szkoły.

Potem przyszedł czas na biesiadowanie. Zdrowy bufet dla wszystkich uczestników biesiady został przygotowany ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie Nasza Jedynka w ramach Programu „MIKRO GRANTY” na rok 2023, ogłoszonego przez Ministra Sportu i Turystyki. Jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest wspomniany minister.  Operatorem Programu jest Fundacja Orły Sportu z siedzibą w Pucku. To do tej fundacji Stowarzyszenie “Nasza Jedynka” aplikowało o środki na realizację Programu na terenie szkoły.

Program Mikro Granty 2023 zakłada realizację 6 celów.

1. upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,
  2. wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej,
  3. promocja zdrowego i aktywnego stylu życia,
  4. wsparcie instytucjonalne działalności organizacji pozarządowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży,
  5. inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży,
  6. stworzenie możliwości do optymalnego wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży

Zgodnie z Regulaminem konkursu wsparcie finansowe w kwocie 15000 zł zostało udzielone na organizację zajęć sportowych, turniejów sportowych, eventów, konkursów i innych wydarzeń sportowych.

W ramach zadania – “Sportowa jesień w Jedynce” – promowaliśmy zdrowy i aktywny styl życia. Od września do listopada realizowaliśmy zajęcia sportowe. Organizowaliśmy w klasach I-III zabawy sportowo-ruchowe, zaś w klasach IV-VIII między-klasowe turnieje w piłkę koszykową oraz piłkę nożną. Projekt podsumowaliśmy turniejem przeprowadzonym podczas Biesiady. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz puchary, a na zakończenie wszyscy uczestnicy projektu otrzymają dyplomy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie biesiady, a zwłaszcza członkom Stowarzyszenia „Nasza Jedynka”. To już kolejne działanie przygotowane przez nich dla uczniów naszej szkoły.

Sportowa Jesień w sokołowskiej „Jedynce” – YouTube

(16) Facebook

Realizacja projektu „Sportowa Jesień w Jedynce” – (sokolowpodl.pl)

IV BIESIADA JESIENNA- Sportowa Jesień w Jedynce – (sokolowpodl.pl)