Realizacja projektu "Sportowa Jesień w Jedynce" -

Realizacja projektu „Sportowa Jesień w Jedynce”

Sportowa jesień w Jedynce to wieloetapowe zadanie mające na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W ramach zajęć sportowych (11.09.2023-16.11.2023) rozwijana będzie w poszczególnych grupach wiekowych aktywność fizyczna na zasadzie wyrównanych szans w dostępie do niej. Co przyczyni się do promocji zdrowego , aktywnego stylu życia

Eliminacje między klasowe wyłonią drużyny dziewcząt i chłopców z danego rocznika, które zaprezentują się całej szkole w finale szkolnym 17 .11.2023 r, połączonym z radosnym kibicowaniem i biesiadowaniem. W zadaniu  weźmie udział cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice.

Ponadto w Finale/evencie chcemy podkreślić obchody 600-lecia naszego Miasta. Po zawodach, w innej części szkoły, zostanie przygotowany stół biesiadny pełen zdrowych owocowo warzywne przekąsek, soków, ciastek w trzech kolorach. W barwach flagi naszego miasta – żółtym, zielonym i czarnym ( ciemofoletowym).

W związku z tym iż Sportowa jesień w Jedynce realizowane będzie przez trzy miesiące w rożnych grupach a Finał/event zaangażuje cała społeczność szkolna, zadanie to efektywnie zrealizuje opisane w Programie Mikro Granty 2023 cele, t j. Propagowanie kultury fizycznej i sportu, zdrowego stylu życia, Rozwijanie w uczniach gotowości do aktywności i zainteresowania sportem.