Zbiórka książek do biblioteki -

• Zbiórka książek do biblioteki
indeks

Zbiórka książek do biblioteki

indeksZapraszamy Was do udziału w akcji „Książka dla mojego kolegi” – bijemy rekord ilości podarowanych książek na rzecz uczniów naszej szkoły. W 2002 roku było ich ponad 300! Czy tym razem uda się zebrać więcej? Wierzymy, że tak!

Jeśli masz w domu książkę, z której „wyrosłeś” lub już dawno ją przeczytałeś i wiesz, że po raz kolejny po nią nie sięgniesz, pomyśl, może warto przekazać ją Samorządowi Uczniowskiemu. W Twoim domu stanowi ona tylko kolorową ozdobę półki lub leży w ciemnym kąciku – zapomniana i niepotrzebna. Podarowana nam będzie czytana w czasie przerwy przez Twoich kolegów w Kąciku Gier i Zabaw lub, jeśli jest to lektura szkolna, wypożyczana z biblioteki. Wówczas wszystkim przyniesie wiele pożytku i radości.

Wyobraź sobie, że każde dziecko i każdy nauczyciel przekaże choćby jedną książkę – wtedy Ty będziesz mógł wybierać spośród bogatego zbioru ponad 550 ciekawych pozycji do czytania!

Przejrzyj zatem swój domowy księgozbiór, poszperaj na strychu i piwnicy i jeśli możesz i chcesz, podaruj swoją książkę samorządowi lub bibliotece. Pamiętaj, by zapytać o zgodę Rodziców!

Wszystkie- atrakcyjne dla młodych czytelników- książki są mile widziane, w tym także komiksy. Lecz, jeśli pragniesz wzbogacić księgozbiór biblioteki szkolnej, sprawdź, czy nie posiadasz w domu poniższych tytułów lektur:

1.                     „Cukierku, ty łobuzie” Waldemar Cichoń

2.                     „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”Leszek Kołakowski

3.                     „Dziewczynka z parku” Barbara Kosmowska

4.                     „Sposób na Elfa” Marcin Pałasz

5.                     „Pamiętnik Czarnego Noska” Janina Porazińska

6.                     „Drzewo do samego nieba” Maria Terlikowska

7.                     „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek” Łukasz Wierzbicki

8.                     „Nazywam się… (Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Maria Curie-Skłodowska),

9.                     „Pajączek na rowerze” Ewa Nowak

10.            „Magiczne drzewo” cz. 1 Andrzej Maleszka