Zajęcia z ratownikiem medycznym- panem Robertem Golatowskim w klasie II c. -

Zajęcia z ratownikiem medycznym- panem Robertem Golatowskim w klasie II c.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy II c już po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy przedlekarskiej.

100 9368

Poprowadził je ratownik medyczny i jednocześnie tata jednej z uczennic-pan Robert Golatowski.

Dzieci bardzo chętnie poznawały i ćwiczyły zasady oraz procedury udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się, jak wzywać pomoc i przejść przez procedurę zgłaszania zdarzenia, dzwoniąc na numery ratunkowe. Poznały zasady reanimacji oraz postępowania w przypadkach omdlenia, zakrztuszenia, skaleczenia czy złamania kończyn. Bardzo chętnie ćwiczyły poznane zasady na manekinach oraz kolegach i koleżankach z klasy.

100 9367
       Dzięki takim zajęciom, uczniowie przez zabawę zdobywają bezcenne umiejętności, bardzo przydatne w życiu, a niejednokrotnie mogące pozwolić na uratowanie życia innej osobie. Oswajając się w trakcie ćwiczeń i zabawy z sytuacjami wywołującymi lęk i panikę, nawet u osób dorosłych, potrafią właściwie zareagować.

Joanna Lisiecka