Warsztaty w Nadleśnictwie Sokołów -

• Warsztaty w Nadleśnictwie Sokołów
oDSC 0012

Warsztaty w Nadleśnictwie Sokołów

oDSC 001222 czerwca, dzięki uprzejmości współpracującego z nami od wielu lat Nadleśnictwa Sokołów, uczniowie klas IV a, b i c uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach i spotkaniu z leśnikami. Odbyły się one na terenie siedziby Nadleśnictwa, w sali i parku edukacji leśnej.

Poprowadzili je dla naszych podopiecznych pan Jerzy Tomczuk oraz pani Iwona Biela.

jDSC 0052
W ich trakcie uczniowie poznali wiele gatunków roślin i zwierząt, żyjących w naszych lasach oraz wysłuchali ciekawostek na temat ich środowiska życia.

Pan Jerzy pokazał i opowiedział nam o pięknych zakątkach naszej „małej Ojczyzny”, a także o tym dlaczego warto znać i chronić rodzimą przyrodę.

oDSC 0058oDSC 0059

oDSC 0063

Pani Iwonka zaś nauczyła nas odróżniać owady od pajeczaków, pokazała gatunki rodzime i obce owadów, a także szkodniki drzew. Przede wszystkim jednak objaśniła na czym polega problem, o którym ostatnio dużo się mówi, a dotyczy Puszczy Białowieskiej oraz z jakimi zagrożeniami borykają się w niej leśnicy i sama przyroda. Pokazała bardzo ciekawy film obrazujący zniszczenia, jakie niesie za sobą gradacja kornika drukarza i bezczynność ludzi. https://www.youtube.com/watch?v=ZQY5oXH0se8 – fim Puszcza Białowieska Niemy Krzyk.

nDSC 0002nDSC 0072

nDSC 0095nDSC 0101

Po tej części spotkania udaliśmy się na spacer Parkiem Edukacji Leśnej, gdzie poprzez zabawę przy umieszczonych tam planszach i innych elementach edukacyjnych, pogłębiliśmy swoją wiedzę o najbardziej bioróżnorodnym środowisku, jakim jest las. Uczestniczyliśmy także w ciekawej grze, podczas której sprawdziliśmy swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki. Klasa IV b zakończyła wizytę w Nadleśnictwie ogniskiem, które było okazją do integracji zespołu klasowego i wspólnej zabawy.

DSC 0041gDSC 0085

Dziękujemy Rodzicom, za zapewnienie posiłku podczas ogniska. Nadleśnictwu Sokołów, a w sposób szczególny Panu Jerzemu i Pani Iwonce, za wspaniałe przyjęcie i zajęcia, które nie tylko pogłębiły naszą wiedzę, ale zachęciły także do dalszych poszukiwań informacji o lesie i wakacyjnych wędrówek. Otworzyły nam oczy i zwróciły uwagę na sprawy bardzo istotne, jak ochrona Białowieskiej Puszczy, przed błędnymi decyzjami ludzi!

Fotorelacja jest dostepna na stronie:

https://picasaweb.google.com/111103730061801697407/6299760463758565073?authkey=Gv1sRgCKmbkZGQ6YPVNgpDSC 0074cDSC 0048cDSC 0047