ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI -

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości zostały połączone z Dniem Papieskim i odbyły się 13 listopada. Miały one formę festiwalu piosenki.

Na sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna i nasze świętowanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, wpisując się tym samym w akcję „Szkoła do hymnu”. Następie wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji poświęconej walce Polaków o niepodległość, a potem prezentowały się poszczególne klasy. Każda, od pierwszej do ósmej, wykonała piosenkę, która wyraża uczucia narodowe. Repertuar był niezwykle zróżnicowany, od piosenki „Płynie Wisła, płynie”, przez „Rotę”, aż po „Kocham wolność”. Patriotyczną wymowę tych utworów, wykonujące je klasy, wzmacniały jeszcze odpowiednim strojem i choreografią. W przerwach między występami uczniowie klas ósmych prezentowali ciekawostki z życia Jana Pawła II.

Taka forma świętowania bardzo się nam podobała, tym bardziej, że wszystkie klasy za swój występ otrzymały słodką nagrodę.

Ponadto nasi uczniowie w ramach obchodów miejskich wzięli udział w Biegu Niepodległości, członkowie i opiekunowie Pocztu Sztandarowego oraz p. Dyrektor Zofia Steć- we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Św. Jana Bosko, po której wraz ze wszystkimi zebranymi udali się na uroczystość patriotyczną pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego.