"Przyroda i ja" -

„Przyroda i ja”

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Nasza Jedynka.

Poniżej regulamin konkursu:

REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

“Przyroda i ja”

Organizator: Stowarzyszenie “Nasza Jedynka”

Cele konkursu:

1. Budowanie wrażliwości na otaczający nas świat, naturę.

2. Doskonalenie wiedzy dotyczącej kompozycji dzieła fotograficznego oraz możliwości zastosowania jej w praktyce.

3. Upowszechnianie odpoczynku na łonie natury.

4. Pobudzenie zainteresowania uczestników przyrodą oraz sztukami wizualnymi

5. Wspieranie pasji i uzdolnień.

7. Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuk plastycznych

8. Kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny na łonie natury

Temat konkursu:

Zadaniem naszego konkursu jest zachęcenie młodych fotografów amatorów do stworzenia ciekawych fotografii ukazujących piękno i niezwykłość przyrody. Świat fauny, flory, które nas otaczają kryją w sobie nieskończoną ilość ekscytujących tematów oraz form wartych uchwycenia.

Konkurs ma na celu pobudzić zainteresowanie uczestników przyrodą oraz sztukami wizualnymi, co powinno zaowocować stworzeniem interesujących tematycznie obrazów fotograficznych, o malowniczych i ciekawych formach.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs przeznaczony jest dla  uczniów szkół podstawowych w Sokołowie Podlaskim.

2. Pracę konkursową stanowi fotografia o tematyce “Przyroda i ja”, czyli dokumentująca spędzanie czasu wolnego na łonie natury, obserwację przyrody lub uchwycenie piękna otaczającej nas fauny i flory

3. Zdjęcia powinny być wykonane w formacie ………………..

4. Zdjęcia  należy przesłać na adres jhawryluk31@gmail.com, lub naszajedynka2022@gmail.com, z tytułem „Przyroda i ja”
5. Każdy uczestnik może przesłać  max. 2  zdjęcia.
6. Zdjęcia mogą być w kolorze lub czarno-białe
7. Zdjęcia powinny być nadesłane do 20 września 2023 roku.
8. Każde zgłoszenie powinno zawierać: :
Imię i nazwisko:
Wiek/ Klasa:
Szkoła:
Tytuł:
Opis:

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją „Regulaminu Konkursu” oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników przez Organizatorów w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu oraz prezentacji prac na wystawie konkursowej i na stronie internetowej szkoły oraz zgodą na udostępnienie wizerunku dziecka.

Kryteria oceny:

1. Uchwycenie piękna przyrody.  Odniesienie się do założeń konkursu koncentrujących się na promowaniu polskiej – regionalnej przyrody i krajobrazów.

2. Dobra rozdzielczość i wyrazistość zdjęcia

3. Kompozycja, walory plastyczne i wartość estetyczna fotografii.

4. Kreatywność i nieszablonowość w realizacji zadania.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Termin złożenia prac upływa 20 września 2023 roku.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się do 30 października 2023 r. Rozstrzygnięciu będzie towarzyszyć wernisaż najwyżej ocenionych prac konkursowych  w Szkole Podstawowej Nr 1, ul. Polna 8, Sokołów Podlaski.  Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Informacji dodatkowych udzielają organizatorzy konkursu:

Stowarzyszenie “Nasza Jedynka”, e-mail: jhawryluk31@gmail.com

„Dofinansowano w ramach projektu Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKiAL oraz Fundację Fundusz Współpracy ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz budżetu Województwa Mazowieckiego”.