Prezent dla najbliższych -

Prezent dla najbliższych

Wzruszającą inscenizację pt. „Prezent dla najbliższych” uczniowie klasy IVb i Va zaprezentowali aż trzykrotnie. Przygotowali ją pod kierunkiem p. Agnieszki Rejowskiej. Po raz pierwszy miały okazję obejrzeć ją klasy czwarte, później dzieci pracowników szkoły, aż w końcu sami rodzice małych aktorów.

Spektakl odsłonił realia tak dobrze znane nam z codzienności. Dziecko pełne marzeń i wzniosłych ideałów, rodzina nie dostrzegająca trudów matki, rodzice pragnący kupić córce uśmiech na twarzy… A nad tym wszystkim czuwają aniołowie, Maryja z dzieciątkiem oraz Józef. Pod przykryciem nocy bohaterowie dostrzegają wszystkie swoje wady i zalety, a czar niebiańskich kolęd sprawia, że ich życie w końcu ma szansę ulec zmianie, oczywiście na lepsze.

S DSC 0419 450S DSC 0414 450

Miejmy nadzieję, że obcowanie ze sztuką, której celem nie jest wyłącznie  rozbawienie publiczności, wskaże widzom i aktorom właściwą drogę postępowania i ukształtuje hierarchię wartości niezbędną do właściwego funkcjonowania w dzisiejszym świecie.
S DSC 0442 404S DSC 0418 450S DSC 0431 299S DSC 0440 450S DSC 0433 450S DSC 0427 450

S DSC 0424 442