Pierwszoklasiści- nowi czytelnicy biblioteki szkolnej. -

Pierwszoklasiści- nowi czytelnicy biblioteki szkolnej.

Uczniowie klasy I A i I B zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.  Podczas lekcji, na które zostali zaproszeni poznali regulamin biblioteki,  dowiedzieli się, co można znaleźć w jej zbiorach oraz dlaczego warto czytać. Wszystkie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Otrzymały zakładkę, kolorowy regulamin biblioteki, wypożyczyły swoją pierwsza książkę.

To wyjątkowe spotkanie w bibliotece było też okazją do wręczenia wyprawki czytelniczej przygotowanej specjalnie dla pierwszoklasistów w ramach projektu Instytutu Książki i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, „Mała książka – wielki człowiek”. Dzieci otrzymały „Pierwsze abecadło” – pięknie ilustrowaną książkę- antologię tekstów polskich autorów dziecięcych, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- zbiór pomysłów jak wspierać dziecko w nauce czytania, organizować zabawy i aktywności związane z tekstami z książki, a także „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, który ma wspierać naukę alfabetu i czytania.

Zapraszamy najmłodszych czytelników do częstego odwiedzania biblioteki, gdzie czeka na nich dużo ciekawych książek i gdzie zawsze są mile widziani.