Nasze działania w roku szkolnym 2012/13 -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • O szkole /
  • Pracownicy /
  • Nasze działania w roku szkolnym 2012/13

Nasze działania w roku szkolnym 2012/13

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2012

W tym roku kampania wyborcza w naszej szkole ruszyła pod koniec września. Spośród uczniów klas IV-VI zgłosiło się troje kandydatów: Agnieszka, Ania i Piotrek. Wszyscy przygotowali swoje gazetki wyborcze. Były na nich propozycje wyborcze i zdjęcie kandydata. Plakaty te rozwieszone na korytarzu przed pokojem nauczycielskim cieszyły się wielkim zainteresowaniem społeczności szkolnej. Kandydaci przygotowali też swoje wystąpienia w szkolnym radiowęźle. 

 

W środę 03.10.12 uczniowie klas III- VI uczestniczyli w: tajnych, równych i bezpośrednich wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Swoje głosy oddawali do specjalnej urny wyborczej z logo naszej szkoły. Głosy zostały policzone przez uczniów klas VI pod opieką p. Moniki. 08.10. 12 na specjalnym plakacie zostały ogłoszone wyniki.


Przewodniczącą została Ania Mężyńska (VIa) , zastępcą- Piotrek Soszyński (VI b) skarbnikiem- Agnieszka Sobieska (Va)

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W naszej szkole to święto obchodzone było w piątek 11.1012. Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbyła się akademia z udziałem nauczycieli uczących i nauczycieli emerytów, oraz innych pracowników. Po części artystycznej i występach grupy siedleckiej zapraszającej do sekcji wschodnich sztuk walki, życzenia pedagogom i pracownikom szkoły złożył przewodniczący Rady Rodziców p. Maliszewski, a w imieniu uczniów, przewodnicząca SU Ania Mężyńska.

Wśród życzeń byli sympatyczni i inteligentni uczniowie, cierpliwość i wytrwałość, pogoda ducha i zasłużona podwyżka. Następnie reprezentanci SU rozdawali nauczycielom i pracownikom szkoły babeczki z życzeniami na kolorowych karteczkach. Widzieliśmy, że ten pomysł spodobał się naszym nauczycielom.

 Szkolne Haloween
30 października odbyła się zabawa z okazji Haloween dla klas I-III.  Przygotowali ją uczniowie klasy VIa (w tym członkowie SU) przy wsparciu pani Kincel i pani Hawryluk.


     W ciemnej, udekorowanej w postaci duchów i nietoperze sali dzieci brały udział w szeregu zabaw wymagających od nich zręczności i odwagi: tworzyły mumie, ustami wyławiały jabłka z miski z wodą, ścigały się z Babą Jagą, grały w dyniowe kręgle i wiele innych. Wybrano również najlepiej przebranego ucznia, a raczej uczennicę, przerażającą wampirkę. Nagrodami dla nieustraszonych, jak się okazało, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 były łakocie. 
Wszyscy bawili się doskonale. 

Andrzejki 2012

23 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zabawy i wróżby andrzejkowe oraz dyskotekę pod opieką pani Joanny Hawryluk. W tym roku uczniowie zorganizowali długie stoisko stoisko z wróżbami.

Można było powróżyć sobie z zapałek, kolorowych kartoników, kombinacji cyfr urodzinowych, poznać przyszły zawód, imię ukochanego no i lać wosk przez zabytkowy 100-letni klucz. Zabawy były oblegane do godziny 19.30, a potem uczniowie bawili się na dyskotece.

28.XI.2012r. w galerii Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyła się debata młodzieży wszystkich szkół, podejmująca problematykę bezpieczeństwa w Sokołowie Podlaskim. Debata została  zorganizowana przez młodzież i nauczycieli z Publicznego Gimnazjum nr 2.    

  
W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: władze miasta, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, eksperci d.s. profilaktyki i wychowania, obserwatorzy.          
Brali w nim udział również przedstawiciele SU naszej szkoły: Klaudia Ambroziak, Marcin Cichowski, Dawid Ruciński, Małgorzata Popowska oraz  Jakub Niedziółka,  którzy do Sokołowskiego Ośrodka Kultury udali się pod opieką pań: Zofii Steć- dyrektora szkoły; Anny Pijorek-pedagoga szkolnego oraz Moniki Kincel-asystenta pedagoga, psychologa i opiekuna SU. Nasi koledzy i koleżanki odważnie przedstawili swoje stanowisko na temat bezpieczeństwa w szkole i w mieście oraz wskazali zagrożenia, z jakimi spotykają się w życiu codziennym. Ich wiedza wynikała z zebranych wcześniej wśród uczniów uczęszczających do naszej szkoły opinii na ten temat. W tygodniu poprzedzającym owo wydarzenie, wychowawcy przeprowadzili debaty z uczniami wszystkich klas naszej szkoły, a wyniki dyskusji przekazano do opiekunów SU oraz pani pedagog. 
Zagrożenia te dotyczyły wielu obszarów życia, m.in. ruchu drogowego, dostępności środków uzależniających, przemocy fizycznej i psychicznej, określonych miejsc w mieście, w których ich bezpieczeństwo jest zagrożone. 
Uczniowie zgłosili również szereg  konkretnych postulatów, które ich zdaniem miałyby służyć podniesieniu bezpieczeństwa i atrakcyjności miasta. Uczestnicy debaty z uwagą wysłuchali wystąpienia gości, którzy omówili ofertę zajęć kulturalnych, edukacyjnych, profilaktycznych i sportowych, dostępnych dla młodzieży na terenie SOK, OSIR i ORP-y. Są to bardzo ciekawe propozycje umożliwiające rozwijanie zainteresowań, zdolności, a także pozwalające atrakcyjnie spędzić czas wolny. 
Liczymy na to, że władze miasta pozytywnie podejdą do realizacji postulatów zgłoszonych przez młodzież.

Mikołajki z SU

Samorząd Uczniowski przeprowadził w bieżącym roku szkolnym akcję mikołajkową przeprowadził. Pomysłodawczynią akcji „Prezent, który nic nie kosztuje” była pani Monika Kincel. Uczniowie mieli nie lada orzech do zgryzienia. Musieli wymyślić podarunek – niematerialny, który na karteczce powędruję do innego dziecka.


Uczniowie mogli wymienić dobry uczynek na cukierek. Na kolorowych karteczkach, do których przymocowany był cukierek, zapisywali dobry uczynek lub miłe słowa dla innej osoby i wymieniali na inny wiszący na choince. Dzieciom bardzo podobała się taka forma obdarowywania. Karteczki schowały na pamiątkę. Nie zapomniały także o chorych kolegach i koleżankach, którym na karteczkach życzyli dużo zdrowia.
Do akcji przyłączyła się również pani dyrektor Zofia Steć fundując słodkości, które można było otrzymać wymieniając karteczkę z napisem- „Cukierek u pani dyrektor„. 
Do zabawy włączyli się wszyscy uczniowie z naszej szkoły od oddziału „0″ do klasy VI oraz nauczyciele i pracownicy. 


     Pomocnikami Samorządowych Mikołajów były również panie nauczycielki- Anna Pijorek, Lidia Jankowska, Iwona Romanowska oraz Joanna Hawryluk. W postać Mikołaja i jego wiernych pomocników wcielili się min: Marcin Cichowski, Emilka Lisiecka, Dawid Ruciński, Ania Mężyńska, Piotrek Soszyński, Magda Moczulska, Jaś Abramczuk, Małgosia Popowska, Klaudia Ambroziak i Kamil Laskowski.

Dyskoteka i Poczta Walentynkowa.

 

 11 lutego 2013 roku SU wraz z opiekunami zorganizował Dyskotekę Ostatkowo- Walentynkową. Od początku tygodnia w naszej szkole trwała również zbiórka Walentynek, czyli tzw. Poczta Walentynkowa. Wszystkie kartki, listy i drobiazgi za pośrednictwem samorządowych listonoszy, 14 lutego trafiły do rąk adresatów. Obie Akcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Samorząd Uczniowski włączył się również w rozpropagowanie akcji Unicef „Wszystkie kolory świata”. Projekt ma na celu zapoznanie dzieci z innymi kulturami, a wpływy z jego realizacji są poświęcane na cele charytatywne. 
W tym roku zebrane pieniądze były przeznaczone na pomoc dzieciom w Czadzie.

100 6954

 24 kwietnia 2013 roku odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Muzyczna podróż przez świat- Tańce polskie”
W godzinach od 18 do 19:30 uczniowie z klas IV- VI  pod kuratelą opiekunów Samorządu Uczniowskiego oraz pań:
Anny Adynowskiej, Zofii Zawadzkiej i Anny Pijorek. 
Podobnie jak podczas poprzednich spotkań oprócz muzycznej uczty dla ucha, przygotowana była także pyszna uczta dla ciała. Każdy z uczestników zabawy mógł bowiem zakupić ciastko i napoje. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.
DSC 0093

Organizacja szkolnego Dnia Talentów
S 100 7689 500S 100 7674 500

 S 100 7700 500

Kiermasz mundurków oraz podręczników.
W ostatnim tygodniu czerwca opiekunowie SU, zorganizowali szkolny kiermasz używanych podręczników oraz mundurków. 
Jest to inicjatywa ciesząca się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Można w ten sposób nabyć podręczniki od starszych kolegów i koleżanek, oszczędzając przy tym pieniądze.

DSC 0856 

Inicjatywy uczniowskie.
W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy losowanie Szczęśliwego Numerka. Nowością zaś jest mailowa Skrzynka Zaufania. Otwierana jest raz w tygodniu przez przedstawiciela samorządu wraz z opiekunem. 
Jeżeli Twój list jest adresowany do konkretnej osoby (ucznia/nauczyciela),  powinieneś wpisać jej/jego nazwisko w tytule maila, a wówczas będzie przekazany właściwemu adresatowi.

Adres skrzynki: skrzynkazaufania.sp1@gmail.com

Przypominamy, że wszelkie sprawy dotyczące Samorządu Uczniowskiego znajdują się w gablocie SU, będą przekazywane przez radiowęzeł lub gospodarzy do klas. 

 

 

Powrót do aktualności