Mistrz mowy polskiej -

• Mistrz mowy polskiej
mowa n

Mistrz mowy polskiej

mowa n23 lutego w sali dyskotekowej spotkali się uczniowie klas VI, których przedstawiciele wzięli udział w kolejnym już konkursie wiedzy polonistycznej „Mistrz mowy polskiej”.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Anna Adynowska.  W jury zasiadły panie: Lidia Jankowska oraz Anna Pijorek. Po sześciu etapach i wielu trudnych  oraz bardzo ciekawych konkurencjach, w których sprawdzano znajomość przysłów, związków frazeologicznych, poprawności form- nazw, a także znajomość pojęć takich jak: formanty, homonimy, synonimy, antonimy, noelogizmy, archaizmy itd.,  ogłoszono wyniki.  I miesce zajęła drużyna klasy VI c, a dwa II ex aequo drużyny klas VI a i VI b. Gratulujemy wszystkim wiedzy i dziękujemy za współną zabawę.
Zdjęcia i filmik możecie obejrzeć na facebook,u