MAM TALENT- tak świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w SP1! -

MAM TALENT- tak świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w SP1!

Wraz z wiosną wszystko rozkwita, a w Jedynce wraz z pierwszym dniem tej pory roku rozkwitły talenty. W konkursie „Mam talent”, przygotowanym przez samorząd, mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy chcieli zaprezentować szkolnej publiczności swoje umiejętności. Widzowie mieli możliwość podziwiania popisów wokalnych, tanecznych, recytatorskich, akrobatycznych, piłkarskich, gry na instrumentach: saksofonie, skrzypcach, pianinie, gitarze, klarnecie. Zwieńczeniem imprezy był występ grupy teatralnej z klasy 6 b, która w doskonały sposób sparodiowała jeden ze znanych programów telewizyjnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że ci uczniowie sami napisali scenariusz i opracowali scenografię. Poziom wykonawców był tak wysoki, że jury miało problem z wyborem zwycięzcy, toteż postanowiło uhonorować wszystkich występujących dyplomami i nagrodami.

Nasze spotkanie stało się też okazją do podsumowania Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Wśród uczniów klas 4-6 I-wsze miejsce zajął Maciej Gołoś z klasy 6 b, II-gie – Marcel Korzątkowski – 6 b, III-cie – Alicja Skibniewska 6a. W klasach 7-8 I-wsze miejsce wywalczyli: Nela Sosnowska 7 b i Dawid Gnoiński 8 a, II–gie – Amelia Wojtkowska 7a, III-cie – Julia Jaźwińska 7a.

Nagrody w obu konkursach ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy!