Luty w SP1! -

Luty w SP1!

POPCORN NIE TYLKO DO KINA

Samorząd naszej szkoły bardzo dba o to, aby uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale też dobrze się bawili. Stąd też 6 lutego ogłosili dniem popcornu. Na terenie całej szkoły poukrywane zostały kupony, które uprawniały do dostania darmowego popcornu. Wszyscy doskonale się bawili, a ci, którym nie dopisało szczęście, mogli sobie torebkę tego przysmaku kupić. Popcorn oczywiście przygotowali członkowie samorządu i to w różnych smakach.

SYMPATYCZNE WALENTYNKI

Walentynki to święto, które nie ma rodzimego rodowodu, ale niesie ze sobą tyle pozytywnych emocji, że warto je kultywować. Oczywiście i w naszej szkole było ono obchodzone. Członkowie samorządu przygotowali dla uczniów pocztę. Przez tydzień zbierane były drobne upominki, liściki, które 14 lutego przekazano adresatom. To niezwykle miłe, gdy otrzymamy taki dowód sympatii. Poza tym na uczniów czekała też „serduszkowa zabawa”. Na terenie szkoły zostały poukrywane połówki serc. Osoby, które je odnalazły i dopasowały, mogły liczyć na słodkie niespodzianki.

PRZEDSZKOLAKI W SP 1

Już tradycją jest, że co roku, pod koniec lutego, odwiedzają naszą szkołę przedszkolaki. 28 marca gościły u nas dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 i Miejskiego Przedszkola nr 3. Na sześciolatki czekało mnóstwo atrakcji. Jesteśmy szkołą dwujęzyczną, a więc w nietypowy sposób uczyły się języka angielskiego, zgłębiały też tajemnice przyrody, wykonując „magiczne doświadczenia”. W świetlicy dzieci sprawdziły swoją wiedzę o baśniach i poznały ciekawe techniki plastyczne. Specjalnie dla nich członkowie kółka teatralnego przygotowali inscenizację baśni „Śpiąca królewna”. Po tylu różnych aktywnościach na przedszkolaki czekał w sali lustrzanej słodki poczęstunek. Opiekę nad naszymi przemiłymi gośćmi sprawowały starsze koleżanki z klas siódmych, które szybko zyskały ich sympatię.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki dobrze się bawiły w naszej szkole i będą miło wspominały ten dzień.