Koło historyczne -

Koło historyczne

Zajęcia prowadzi pani Urszula Trochimiuk, odbywają się raz w tygodniu. Mają na celu przybliżenie uczniom historycznych faktów, ważnych wydarzeń, kultury na przestrzeni wieków.

Zajęcia Koła Historycznego  nie tylko poszerzają wiedzę w zakresie historii, ale też starają się przybliżyć uczniom minione epoki. Czerpiąc ze starych wzorców, uczniowie wykonują sokołowskie pasy kontuszowe, elementy obronnej architektury zamków i miast w średniowieczu, stroje średniowieczne. Poznajemy postacie związane z naszym regionem. W ramach projektów CEO upamiętniamy ciekawych świadków historii. Sprawdzamy czy wydarzenia lub przedmioty blisko nas mają ciekawą historię. Uczymy się myśleć historycznie i zachować ważne przedmioty dla przyszłych pokoleń.

Sukcesy rok 2017/18

– w XXIII edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922″. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” : w etapie szkolnym uczestniczyło 7 uczniów
z klas VII:  do etapu rejonowego zakwalifikowała się Liwia Karakula z kl. VII A i Gabriela Oleszczuk z kl. VII C.
Liwia Karakula zdobyła w finale konkursu tytuł laureata.