Klasy 7 na XIX Festiwalu Nauk i Sztuki w Siedlcach -

IMG 20171020 105453

Klasy 7 na XIX Festiwalu Nauk i Sztuki w Siedlcach

IMG 20171020 105453
W dniu 20 października klasy 7 wraz z opiekunami : p. Joanną Hawryluk, p. Zofią Zawadzką, p. Renatą Borkowską i p. Marzeną Flazińską, udały się na wycieczkę do Siedlec.
Było to wyprawa naukowa, gdyż wzięliśmy udział w Festiwalu Nauk. Jest on organizowany corocznie przez Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny w Siedlcach. Skorzystaliśmy z oferty przygotowanej  przez nauczycieli i uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddzialami Dwujęzycznymi im.Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach oglądaliśmy i uczyliśmy się w sposób nietypowy fizyki i chemii.

Licealiści pokazywali nam min. : węże Faraona, wodny ping pong, chemicznego kameleona, magnetyczny taniec, ryczacego niedźwiedzia i wiele innych ciekawych doświadczeń.Mieliśmy także okazję uczestniczyć w szkole latania i nauczyć się obsługi dronów. Na zakończenie wzięliśmy udział w wykładzie z astronomii, przygotowanym przez studenta Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwenta ” Królówki”- Michała .
W bardzo dobrych nastrojach i z głowami pełnymi naukowych wrażeń bezpiecznie wróciliśmy  do Sokołowa.