II Festiwal Piosenki Patriotycznej -

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

Kształtując postawę patriotyzmu i pielęgnując pamięć o przodkach i wydarzeniach, które zmieniły los naszej Ojczyzny zorganizowaliśmy w szkole II Festiwal Piosenki Patriotycznej „..żeby Polska była Polską”. Miał on miejsce 12 listopada.
Uczestnikami festiwalu byli uczniowie klas 4-6, publiczność natomiast stanowili uczniowie klas 1-3.
Poprzez muzyczną formę obchodów Dnia Niepodległości uczniowie, nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o naszych dziejach, poznali także polskie pieśni patriotyczne. Wszyscy tego dnia z dumą prezentowali stroje galowe z własnoręcznie wykonanymi kotylionami w narodowych barwach. Z inicjatywą przygotowania kotylionów wyszedł Samorząd Uczniowski. O symbolu narodowym pamiętały także młodsze klasy. Różnorodność pomysłów możecie podziwiać na zdjęciach w naszej galerii.

Na scenie zaprezentowały się całe klasy. Niektóre z nich wzbogaciły swój występ choreografią, bądź kostiumami.
Wszystkich uczestników oceniało jury w składzie: p. Lidia Jankowska, p. Teresa Piwko, p. Tomasz Maliszewski.

Werdykt jury kształtował się następująco:

I miejsce klasa IV d – „Płynie Wisła”
                                                   II miejsce IVb – „Piechota”
                                                     III miejsce Vb – „Rota”

Uczniów przygotowały panie:
Anna Dróżdż, Urszula Trochimiuk i Beata Błońska.

S 100 8441 400

S 100 8422 400S 100 8403 300S 100 8407 300S 100 8382 400S 100 8439 400
Wyróżnienie specjalne otrzymała Wiktoria Kur z klasy VI b za wykonanie piosenki patriotycznej „Ojczyzno ma”. Wspaniały festiwal przygotował p. Zbyszek Filiks z wychowawcami, a dekoracje wykonała p. Teresa Piwko.