I Festiwal Kolęd i Pastorałek Obcojęzycznych -

I Festiwal Kolęd i Pastorałek Obcojęzycznych

16 stycznia w sali dyskotekowej odbył się I Festiwal Kolęd i Pastorałek Obcojęzycznych. Festiwal był drugim etapem projektu, bowiem pierwszy miał za zadanie przybliżyć uczniom zwyczaje świąteczne różnych krajów. W festiwalu wzięły udział klasy 4-6. W roli konferansjerów wystąpili: Karolina Kaliska i Marcin Romańczuk.
     Zgromadzona publiczność wysłuchała znanych kolęd i pastorałek w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.
100 9077100 9070

Jako pierwszą usłyszeliśmy popularną kolędę pt. „Cicha noc” w trzech językach. Najpierw „Silent night” zaśpiewała najmłodsza grupa kl. 3c, bezpośrednio po niej wystąpili piątoklasiści śpiewając kolędę po rosyjsku i klasy szóste po niemiecku. Na gitarach przygrywały Ola Krejckant i Gabrysia Litewnicka. Następnie na scenę wyszła klasa 5c z kolędą pt. „O Tannenbaum” oraz z „Christmas tree” w j. angielskim. Przyszedł także czas na solistów- Zuzię Molską z klasy 4b, która zaśpiewała znaną piosenkę „Last Christmas”, Julkę Malinowską z kl. 4d z piosenką „Santa Claus is coming to town” i Patrycję Turos z kl. VId z kolędą „Silent night”. Po niej widownia wsłuchała się w piękną kolędę pt. „Dzisiaj w Betlejem” w języku rosyjskim w wykonaniu uczniów klasy VI c VI d. Po szóstoklasistach klasy 5a i 5b zaśpiewały popularne „Jingle bells” w dwóch wersjach językowych oraz „We wish you a Merry Christmas” Na zakończenie usłyszeliśmy „Morgen kommt...” i jeszcze raz „Last Christmas” w wykonaniu kl. VI d.
      Nagrodą za wspaniałe występy były gromkie oklaski publiczności. Uczniów przygotowały panie: Marzena Jenerałek, Aneta Jabłońska, Renata Misiak, Katarzyna Zalewska i Martyna Zielonka.