DZIEŃ OTWARTY -

DZIEŃ OTWARTY

W sobotę, 2 marca, zaprosiliśmy do naszej szkoły przyszłych pierwszoklasistów. Wspólnie z rodzicami mogli zwiedzić budynek, obejrzeć sale lekcyjne i dowiedzieć się, jakie ciekawe zajęcia dodatkowe są prowadzone u nas. Ich przewodnikami byli koledzy z klas starszych.

Już na parterze nasi goście brali udział w grach i zabawach dydaktycznych. Bardzo podobało im się malowanie twarzy i zajęcia z kodowania na dywanie. W sali dyskotekowej zamieniali się w księżniczki, królowe, rycerzy dzięki rekwizytom i strojom wykorzystywanym na zajęciach kółka teatralnego. Kolejne zabawy, tym razem interaktywne, czekały na przedszkolaków w świetlicy. Tam też mogły spróbować ciasteczek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, którzy biorą udział w zajęciach kulinarnych „Kuchcikowo”. Dzieci poznały także bogatą ofertę biblioteki, obejrzały pokaz cheerleaderek i zobaczyły, jak wyglądają lekcje wychowania fizycznego. Nasza szkoła jest placówką dwujęzyczną, dlatego nie mogło zabraknąć zajęć z języka angielskiego, oczywiście w ciekawej formie. Przyszli pierwszoklasiści brali też udział w zajęciach „Lego matematyka”, oglądali pokaz z wykorzystaniem drukarki 3D. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia z robotyki i oczywiście sala zabaw, gdzie dzieci skakały do basenu pełnego kulek. Zmęczeni rozwiązywaniem zagadek, układaniem puzzli i wieloma innymi aktywnościami przyszli pierwszoklasiści regenerowali siły w stołówce szkolnej, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Najwytrwalsi na zakończenie brali jeszcze udział w grze terenowej.

Bardzo miło nam było gościć przedszkolaków i ich rodziców. Mamy nadzieję, że dobrze bawili się w naszej szkole i zobaczyli, jak wiele do zaoferowania ma JEDYNKA!