Charytatywne działania SU -

• Charytatywne działania SU
wizyta w schr 7

Charytatywne działania SU

Dlaczego zorganizowaliśmy ostatnią dyskotekę?

Ostatnia dyskoteka SU dla klas IV-VII odbyła się pod hasłem charytatywnym. Tym razem pieniądze(320 zł) zebrane ze sprzedaży biletów i ciast upieczonych przez Rodziców i Dzieci przekazaliśmy na zakup budy dla psów ze schroniska w Sokołowie.
Relacja na stronie- kliknij

A oto nasi mali kucharze:

Smolik Piotr

Michalski Dawid

Mielniczuk Maja

Jeżowska Dominika

Garwacki Mateusz

Jurczak Kacper

Paćko Arkadiusz

Danielak Aleksandra

Woźniak Alicja

Krassowska Maja

Kiryluk Natalia

Parzonka Ewelina

Denkiewicz Maja

Trębicka Amelia

Kuźma Oliwia

Frandt Zuzanna

Ambroziak Monika

Serewiś Julia

Łukasiewicz Kinga

Zawistowska Olga

Tata Mai-pan Sylwester Rejowski- wykonał pamiątkową tabliczkę z nazwą darczyńcy, czyli PSP 1, za co serdecznie dziękujemy ! Jak widać ludzi o wielkim sercu jest bardzo dużo.

Jak przebiegał nasz pobyt w schronisku?

Dla naszych czworonożnych przyjaciół przynieśliśmy karmę i spędziliśmy z nimi czas na karmieniu, głaskaniu i zabawie. Psiaki domagały się pieszczot i uwagi, jakby wciąż im tego brakowało. Łasiły się przyjaźnie przez metalowe kraty, wystawiały noski i trącały nas zaczepnie. Trudno było nam przejść obojętnie choćby obok jednej klatki. Urzekły nas zarówno szczeniaczki, jak i dorosłe psy o smutnych, stęsknionych oczach. Szczególnie rozbawił nas pies, który stale nosił miskę w pysku, prosząc o choćby drobny poczęstunek.

wizyta w schr 7wizyta w schr 8

Czego się nauczyliśmy?

Pamiętajcie, żaden z nich nie przebywa tam z własnej woli. One wszystkie wciąż szukają swojej bezpiecznej przystani, czyli domu i rodziny, która by się nimi zaopiekowała. Więc jeśli planujecie zakup rasowego psa, koniecznie wybierzcie się do schroniska, gdzie takich zwierząt również nie brakuje. Wszystkie są piękne, potrzebują uwagi i serca. Nie warto zatem wydawać pieniędzy na drogie okazy, kiedy można wziąć za darmo psa, który zostanie Twoim najwierniejszym przyjacielem, sprzymierzeńcem i członkiem rodziny do końca swoich dni.

Dziękujemy Oli Sawickiej i Nikoli Ratyńskiej z kl. VIa za wspólnie spędzony czas w schronisku. Dziewczynom towarzyszyły nauczycielki: A. Wasiluk, J. Hawryluk z córką i A. Rejowska z rodziną.