Anioły ze szkoły... nasze grono się nadal powiększa -

• Anioły ze szkoły… nasze grono się nadal powiększa
100 4153

Anioły ze szkoły… nasze grono się nadal powiększa

Opiekunami szkolnego koła TOPZRP są : Joanna Hawryluk, Joanna Wasiluk oraz Katarzyna Pietrzak.

Deklarację członkowską złożyli:

Julia Piwko

Nikola Białobrzeska

Dominika Hawryluk

Naszym pierwszym działaniem jest zbiórka karmy dla zwierząt z sokołowskiego schroniska.

Wizyta w schronisku…

100 4153

W piątek 6 listopada  „Anioły ze szkoły” wraz z paniami: Joanną Wasiluk, Katarzyną Pietrzak oraz Joanną Hawryluk, udały się do sokołowskiego schroniska. Celem wizyty było dostarczenie zebranej w szkole karmy dla psiaków. Akcję prowadziliśmy przez ostatnie 2 tygodnie i udało nam się zebrać ok 10 dużych i 15 małych worków suchej karmy i prawie 60 puszek małych i dużych oraz wiele innych smakołyków.Warto podkreślić, iż w pierwszą turę akcji najbardziej zaangażowali się uczniowie klas I- IV.

DSC 0226

DSC 0214

Na miejscu mogliśmy zobaczyć zwierzęta tam mieszkające, pobawić się z nimi i dać im odrobinę tego, czego na co dzień nie mają za wiele, zainteresowania i pieszczot od człowieka. Akcja będzie nadal kontunuowana, a wszystkie zainteresowane osoby prosimy o przynoszenie karmy do opiekunów koła.

Dziękujemy WAM za pomoc oraz okazaną troskę i dobre serce!

DSC 0212DSC 0219

DSC 0224DSC 0216

Dokarmiamy Naszych Ptasich Przyjaciół.

W ostatnich dniach listopada wywiesiliśmy karmniki, do których systematycznie wrzucamy karmę naszym Skrzydlatym Przyjaciołom.
Uczniowie z grupy Młody Przyrodnik sami przygotowywali pyszności do ptasiej stołówki. Wykorzystali do tego celu zgromadzone i przyniesione ziarna zbóż, nasiona słonecznika, dyni, siemię lniane, sezam, rodzynki, suszoną żurawinę i smalec. Wszystkie pyszne ziarenka wymieszali ze smalcem i umieścili w plastikowych kubeczkach.

DSC 0445
Po przygotowaniu kubeczków wypełnionych smakołykami wywiesili
je w pobliżu karmników, pomiedzy kolbami kukurydzy i słoninka dla sikorek.
Ku ich zdumieniu juz po chwili przybyli pierwsi goście, zainteresowani nowymi potrawami i chętni do ich wypróbowania. Póki co udało nam się zaobserwować kilka wygłodniałych sikorek bogatek oraz wróbelki.

Dzień Psa

100 48909 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Psa. Z tej okazji na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty, które zachęcały naszych uczniów do kolejnej zbiórki karmy dla sokołowskiego schroniska.
W naszej szkole działają „Anioły ze szkoły”, czyli grupa młodzieży angażującej się w różne akcje o charakterze proekologicznym i charytatywnym.
Jak zawsze mogliśmy liczyć na Waszą pomoc i udało się zebrać karmę, którą pani Joanna Wasiluk zawiozła do schroniska. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji oraz informujemy, iż karmę i inne akcesoria dla psów oraz kotów można nadal przynosić do opiekunów Koła.

100 4911