ANDRZEJKI -

ANDRZEJKI

Andrzejki to tradycja mająca swój rodowód jeszcze w czasach prasłowiańskich. Choć obyczaj wróżenia andrzejkowego jest tak stary, to nadal cieszy się ogromną popularnością, bo to doskonała

okazja do wspólnej zabawy.

W naszej szkole andrzejki połączone są zawsze z dyskoteką. W tym roku miały one miejsce 28 listopada i zostały podzielone na dwie części. Najpierw bawiły się klasy młodsze – I-III. Wróżby dla nich przygotowały koleżanki z klas starszych, a dodatkową atrakcją była możliwość założenia ciekawego przebrania. Stąd na parkiecie wirowały wróżki, księżniczki i książęta, a nawet czarownice. Potem bawiły się klasy starsze, równie dobrze jak młodsze. Zabawy przygotowali członkowie szkolnego samorządu, którzy też w czasie dyskoteki sprzedawali ciasta. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup kolejnych szafek dla uczniów.

Zabawa nie udałaby się, gdyby nie doskonali didżeje, uczniowie naszej szkoły: Wojtek Żółkowski z VI b i Szymek Milik z VII a.