Mikołajkowo i teatralnie -

Mikołajkowo i teatralnie

Kopia DSC 0109Mikołajki, to radosny dzień pełen atrakcji, prezentów i zabawy. Wielu naszych uczniów pod opieką nauczycieli: Bogusława Stolarczuka, Wiesławy Kwiek, Renaty Misiak, Urszuli Trochimiuk, Marzeny Jenerałek oraz Joanny Hawryluk, udało się przy tej okazji na wycieczki.
Klasy IV, a, b, c oraz Vc wybrały się do Siedlec, gdzie spędziły mile czas, oglądając min. przepiękny, tajemniczy i nieco mroczny spektakl pt: „Wigilijna Opowieść„. Jednym z aktorów grających w przedstawieniu był nasz absolwent: Mateusz Kuc. Uczniowie klas IV a i IV c wraz z panią Wiesławą Kwiek wykorzystali tę okoliczność i przeprowadzili z nim wywiad.
Kolejnym punktem wyprawy było: dla klas IV b i V c Muzeum Regionalne, a dla IV a i IV c Muzeum Diecezjalne oraz Katolickie Radio Podlasie. O ich wizycie możecie poczytać i obejrzec zdjęcia na stronie: http://www.radiopodlasie.pl/wiadomosci/mlodzi-sokolowianie-w-radiu-3ca1.html

Pierwsza  grupa uczestniczyła w lekcji muzealnej poświęconej legendom Mazowsza i Podlasia.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści i zobaczyli miejsca, o których po dziś dzień krążą rozmaite podania i legendy. Wsłuchali się w legendę o Żółtej Damie z  Zamku Warowni w Liwie, opowieść o Górze Grabarce, Górze Zamkowej w Drohiczynie, Zwierciadle Mistrza Twardowskiego w Węgrowie, Jacku z ratusza siedleckiego, Jaćwingach z Niewiadomej czy księżniczce Cetynii. Owe fascynujące opowieści przybliżyły nam historię regionu.

Kopia DSC 0113Na zakończenie odwiedzili  „najważniejszy punkt” wszystkich wycieczek, czyli reastaurafotocję Mc’ Donald.

Zdjęcia pochodzą ze strony Radia Podlasie.