Rok szkolny 2019/20 -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • Sukcesy /
  • Rok szkolny 2019/20

Rok szkolny 2019/20

 

Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych i pozaprzedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020

Konkursy przedmiotowe:

– Konkurs polonistyczny: w etapie szkolnym wziął udział 1 uczeń.

– Konkurs historyczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 8 uczniów z kl. VIII i VII.

 – XXV edycja Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego,
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” : w etapie szkolnym uczestniczyło
7 uczniów.

– Konkurs języka niemieckiego: w etapie szkolnym uczestniczyło 3 uczniów.

– Konkurs języka angielskiego: w etapie szkolnym uczestniczyło 10 uczniów.

– Konkurs geograficzny: w etapie szkolnym uczestniczyło 4 uczniów.

– Konkurs matematyczny: w etapie szkolnym udział wzięło 22 uczniów.

– Konkurs wiedzy o społeczeństwie.

– Konkurs fizyczny: w  etapie szkolnym udział wzięło 6 uczniów.

– Konkurs chemiczny:  w  etapie szkolnym udział wzięło 5 uczniów.

– Konkurs biologiczny: w  etapie szkolnym udział wzięło 10 uczniów.

Konkursy pozaszkolne ( pozaprzedmiotowe):

–  Miejski konkurs historyczny zorganizowany przez Fundację GSZARIM:  pracę na temat Żydów z Sokołowa Podlaskiego i okolicy przygotowały uczennice z klas VI B i VI C.  Julia Salach z kl. VI B  zajęła I miejsce a Amelia Jańczuk z kl. VI C – III miejsce.

– XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” : w etapie szkolnym udział wzięło 39 uczniów z kl. II- VI. Wyróżnienie w etapie diecezjalnym zdobyła Milena Liszkiewicz z kl. VI C.

– XVII edycja Konkursu Ekologicznego „Mazowieckie Krajobrazy” dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego: udział wzięło 10 uczniów z klas I- III.

– I Ogólnopolski Przegląd Piosenki o Żołnierzach Niezłomnych: wyróżnienie zdobył Marcel Marcyniuk z kl. VIII B z Zespołem Instrumentalno-Wokalnym.

– Konkurs OSE Wyzwanie- edycja specjalna : uczniowie zdobyli wyróżnienie i nagrodę w postaci pracowni multimedialnej- 16 laptopów dla szkoły. 4 uczniów wzięło też udział w konkursie plastycznym  „Smart szkoła” .

– XII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. K. I. Gałczyńskiego: w eliminacjach szkolnych uczestniczyło 26 uczniów z klas I- VIII. W etapie miejskim wzięły udział: w grupie wiekowej uczniowie klas I- III: Lena Sobieska z kl. II A, Maja Kazimierczuk z kl. II B, w grupie wiekowej uczniowie klas IV- VI: Anna Iwańska z  kl. V A, Julia Salach z  kl. VI B, w grupie wiekowej uczniowie klas VII- VIII: Kinga Łukasiewicz z kl. VIII C. Maja Kazimierczuk zajęła I miejsce w najmłodszej grupie wiekowej, Lena Sobieska – III miejsce. W II grupie wiekowej Julia Salach zajęła II miejsce, Anna Iwańska otrzymała wyróżnienie. Do finału powiatowego zakwalifikowały się Maja Kazimierczuk i Julia Salach. W finale w grupie wiekowej uczniowie klas I- III Maja Kazimierczuk z kl. II B zajęła I miejsce, w grupie wiekowej uczniowie klas IV- VI Julia Salach z kl. VI B zajęła II miejsce.

– II Konkurs Literacki im. Franciszka Kobryńczuka: w części literackiej w kategorii szkoły podstawowe wyróżnienie otrzymała  Amelia Jańczuk z kl. VI C.

– Konkurs diecezjalny „Wartościowe opowieści”: udział wzięło 20 uczniów. I miejsce w kategorii wiersz zajęła praca Antoniego Małkusa z kl. III A, III miejsce w kategorii list-  praca Julii Stańczuk z kl. VI A, wyróżniono opowiadanie Natalii Stańczuk z kl. VI A.

– Konkurs Lingwistyczny z języka angielskiego- etap szkolny – szkoła podstawowa, udział wzięło 53 uczniów w II grupach wiekowych V- VI, VII- VIII.  Do kolejnego etapu zakwalifikowali się  Radosław Jóźwiak z kl. VI B i Jakub Wojtkowski z klasy VI D.

– 43 Konkurs Recytatorski  Warszawska Syrenka: w grupie klas młodszych do etapu miejskiego zakwalifikowały się Maja Kazimierczuk z kl. II B i Lena Sobieska z kl. II A, w grupie uczniów klas starszych – Julia Salach z kl. VI B.

– 5 Festiwal  Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda: III miejsce w kategorii szkoły podstawowe zajął Zespół Wokalno- Instrumentalny pod kier. p. Z. Filiksa.

– Ogólnopolski konkurs plastyczno- techniczny pt. „Teatr dla każdego” – „Bajkowe kukiełki, pacynki, marionetki”: prace plastyczne- pacynki pod kierunkiem p. Bożeny Głażewskiej wykonali  uczniowie: Zuzanna  Jaszczuk z kl. II B, Wiktoria Kobus z kl. II A,  Nadia Jeznach z kl. II A,  Maja Kazimierczuk z kl. II A,  Lena Mystkowska z kl. I A.  I miejsce w kategorii szkoła  podstawowa  zajęła Lena Mystkowska z kl. I A.

– Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny: udział wzięło 41 uczniów. Wyróżnienia otrzymali Jacek Cymborowski z kl. VIII B oraz Karolina Królak z kl. VII C.

– Ogólnopolski Konkurs  Plastyczny „Drzewa wokół nas”: II miejsce zajęła Zuzanna Jaszczuk z kl. II B.

-Konkurs diecezjalny „Pan Jezus ustanawia Sakrament Eucharystii”:  Oliwia Szymaniak z kl. VII C przygotowała wiersz i zajęła I miejsce.

 

 

 

Konkursy szkolne:

– Konkurs organizowany przez świetlicę szkolną „Mam dobre maniery i w terminie płacę, wygrywam obiady, więc zyskam nie tracę”: udział wzięli wszyscy uczniowie, którzy w terminie opłacali obiady. Nagrodę główną – bezpłatne obiady w marcu 2020 wylosował Rafał Samulak z klasy IV A. Wszyscy pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia- ananasy.

– Konkurs literacki  „W świecie baśni”: udział wzięły 3 osobowe drużyny z klas III. I zajęła drużyna z kl. III B, II miejsce –  drużyna kl. III C,  III miejsce drużyna z kl. III A.

– Konkurs „Nasza Jedynka” został przełożony na przyszły rok szkolny.

– Konkurs plastyczny „Kurczak Wielkanocny” dla klas 0- VIII. W kategorii kl. „0” – I miejsce zajęła Marta Marchel, w kategorii kl. I- III- I miejsce- Wiktoria Woźniak z kl. II B, w kategorii  kl. IV- VIII – I miejsce – Aleksandra Adamczuk z kl. VIII B.

– Konkurs biblioteczny „Książkowi detektywi” dla uczniów kl. 0- VIII: I miejsce zajęła Wiktoria Woźniak z kl. II B, II miejsce- Nikola Bednarczyk z kl. IV B, III miejsce- Julia Stańczuk z kl. VI A i Natalia Stańczuk z kl. VI A, IV miejsce – Jakub Ciulak z kl. IV A , V miejsce – Olaf Romańczuk z kl. V C.  Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Bujalska kl. V C, Aleksandra Bujalska z kl. II B, Mateusz Piesio z kl. V A.

– Konkurs  szkolny „Maryja w wezwaniach litanijnych” : udział wzięło 15 uczniów. I miejsce zajął Olivier Dabiński z kl. III A oraz Alicja Skibniewska z kl. II A,  II miejsce- Tomasz Skibniewski z kl. IVB, III miejsce – Gabriela Mastalerczuk z kl. III oraz Mateusz Mastalerczuk z kl. III B, wyróżnienie otrzymała Nikola Bednarczyk z kl. IV B.

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  32 konkursach, w tym 11 przedmiotowych  i 21 pozaprzedmiotowych  (15 pozaszkolnych i  6 szkolnych ). Uczniowie najchętniej                        i najbardziej licznie brali udział w konkursach  plastycznych, religijnych, recytatorskich  i muzycznych.

 

Największe osiągnięcia naszych uczniów to:

– Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny: wyróżnienia otrzymali Jacek Cymborowski z kl. VIII B oraz Karolina Królak z kl. VII C.

– XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” :wyróżnienie w etapie diecezjalnym zdobyła Milena Liszkiewicz z kl. VI C.

– Ogólnopolski Konkurs  Plastyczny „Drzewa wokół nas” – II miejsce zajęła Zuzanna Jaszczuk z kl. II B.

– Ogólnopolski konkurs plastyczno- techniczny pt. „Teatr dla każdego” – „Bajkowe kukiełki, pacynki, marionetki”: I miejsce w kategorii szkoła podstawowa zajęła Lena Mystkowska z kl. I A.

– I Ogólnopolski Przegląd Piosenki o Żołnierzach Niezłomnych: wyróżnienie zdobył Marcel Marcyniuk z kl. VIII B z Zespołem Instrumentalno-Wokalnym.

– 5 Festiwal  Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda: III miejsce w kategorii szkoły podstawowe zajął Zespół Wokalno- Instrumentalny.

– Konkurs OSE Wyzwanie- edycja specjalna : uczniowie zdobyli wyróżnienie i nagrodę w postaci pracowni multimedialnej.

– Konkurs diecezjalny „Pan Jezus ustanawia Sakrament Eucharystii”:  Oliwia Szymaniak z kl. VII C zajęła I miejsce.

– Konkurs diecezjalny „Wartościowe opowieści”: I miejsce w kategorii wiersz zajęła praca Antoniego Małkusa z kl. III A, III miejsce w kategorii list-  praca Julii Stańczuk z kl. VI A, wyróżniono opowiadanie Natalii Stańczuk z kl. VI A.

– XII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. K. I. Gałczyńskiego: w finale,  w grupie wiekowej uczniowie klas I- III Maja Kazimierczuk z kl. II B zajęła I miejsce, w grupie wiekowej uczniowie klas IV- VI Julia Salach z kl. VI B zajęła II miejsce.

 

 

 

Powrót do aktualności