Osiągniecia naszej szkoły. -

• Sukcesy /

Osiągniecia naszej szkoły.

➡ Egzaminy i wyniki ogólnie.

Wyniki egzaminów zewnętrznych w 2019-22 –

🧪 Naukowe 2016-22

Laureaci i finaliści Wojewódzkiego Konkursu Polonistyczno-Artystycznego „Odkryj lektury… na nowo” pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Za bardzo ważne osiągnięcia uważamy wyniki naszych uczniów w „Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny”- 7 wyróżnień w 2016/17 r; 1 wynik bardzo dobry i, 6 wyróżnień wyróżnienia w 2017/18;  2 wyniki bardzo dobre 2018/19; 2 wyróżnienia w  2019/20, 2 wyróżnienia 2021/2022.

Polonistycznych: m.in.: Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, Ogólnopolski Konkurs „List do Taty”;

Przyrodniczo-ekologicznych .m.in.:  Wojewódzki Konkursie Ekologicznym, Konkursie „Smak ekologicznej żywności”.

Laureaci i finaliści etapów wojewódzkich  Konkursów Mazowieckiego Kuratora Oświaty z matematyki, historii, biologii, chemii, języka polskiego i  języka angielskiego oraz MiniLOGII.

📯 Artystyczne  2016-2022

Od wielu lat nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w konkursach . Odnoszą sukcesy na szczeblach: międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym oraz miejskim.

Plastycznych, m.in.: „Promuj razem z nami – podlaskie kapliczki, krzyże swoimi zdjęciami”  „Międzynarodowym konkursie plastycznym „Jan Paweł II w oczach dziecka”, Ogólnopolskie Biennale Malarstwa, Ogólnopolski konkurs plastyczno-techniczny „Teatr dla każdego”. Recytatorskich, m.in.:  Wojewódzki Konkurs recytatorski  Warszawska Syrenka,  Powiatowy Konkurs recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego , Powiatowy Konkurs recytatorski im. K. I. Gałczyńskiego; Powiatowy Konkurs recytatorski im. Franciszka Kobryńczuka. Teatralnych – regionalny Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska” W przeglądach i festiwalach piosenki m.in.: Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki o Żołnierzach Niezłomnych, Wojewódzkim Przeglądzie „Piosenki o zdrowiu”, Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza” Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda”. Pożarniczych – Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, Bezpieczeństwa w ruchu drogowym- BRD.

Sportowe

W 2022

✅ I miejsce w skoku w dal w Mazowieckich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży;

✅ Dwa złote I dwa srebrne medale w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu;

✅ I miejsce w piłce koszykowej dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

✅ I miejsce w Sokołowskiej Olimpiadzie Dzieci w piłce ręcznej chłopców;

✅ III miejsce w Sokołowskiej Olimpiadzie Dzieci w piłce ręcznej dziewczyn;

✅ III miejsce w Sokołowskiej Olimpiadzie Dzieci w koszykówce dziewcząt;

✅ I miejsce w Sokołowskiej Olimpiadzie Dzieci w piłce nożnej chłopców;

W 2020

Ze względu na pandemii współzawodnictwo sportowe odbywa się tylko w niektórych okresach roku.

✅ I miejsce w przełajowych biegach sztafetowych dziewcząt w  kategoria młodzież w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

✅ I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w kategoria młodzież w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W 2019

✅ VI miejsce w sztafecie pływackiej 8×25 w stylu dowolnym na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

✅ I miejsce w sztafecie pływackiej 8×25 w stylu dowolnym w kategorii młodzież  w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

✅ II miejsce w sztafecie pływackiej 8×25 w stylu dowolnym w kategorii dzieci w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W 2018

✅ III miejsce w sztafecie pływackiej 8×25 w stylu dowolnym na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

✅ VI miejsce w czwórboju lekkoatletycznym chłopców na  Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

✅ III miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół w regionie siedleckim.

W 2017

✅ V miejsce w sztafecie pływackiej8x25 w stylu dowolnym na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

✅ VI miejsce w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

✅ III miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół w regionie siedleckim.

W 2016

✅ I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół w regionie siedleckim.

✅ III miejsce w klasyfikacji drużynowej Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych.

✅ V miejsce w mini koszykówce dziewcząt na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

✅ VI miejsce w mini piłce ręcznej chłopców na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Inne sukcesy. 2016-22

Zdobyliśmy jako Tytuł  Lidera Szkół Uczących Się  2017, jako ósma szkoła w kraju i druga w województwie mazowieckim. Ogólnopolski Konkurs OSE wyzwanie  2019 – wyróżnienie i pracownia multimedialna dla szkoły. 2019 -2021 Otrzymaliśmy pieniądze i zrealizowaliśmy Projekt „Europejski wymiar nowoczesnej szkoły z Programu POWER na zasadach Erazmus + 2020 realizujemy  za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego woj mazowieckiego  projekt „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” , dzięki któremu mamy nowoczesny sprzęt  multimedialny i  szeroki dostęp do  nowych technologii.

Jesteśmy w trakcie realizacji boiska wielofunkcyjnego – w roku 2021 i 2022 otrzymaliśmy pieniądze z „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWESZE”.

Nasi nauczyciele otrzymują nagrody:  Ministra Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski.