„Zakręcony” marzec w JEDYNCE -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • O szkole /
  • Pracownicy /
  • „Zakręcony” marzec w JEDYNCE

„Zakręcony” marzec w JEDYNCE

Mówi się, że w marcu jak w garncu. W tym roku miesiąc ten przyniósł uczniom SP1 nie tylko piękną pogodę, lecz także dni pełne radości i szczęścia. Postaramy się wam przybliżyć  wydarzenia w naszej szkole z tego miesiąca.

Dzień matematyki w SP1

Niektórzy z nas kochają matematykę, a dla innych jest koszmarem ich młodości. Jednak wszyscy musimy przyznać, iż przedmiot ten to królowa nauk. 22 marca w naszej szkole odbył się dzień matematyki. Nauczyciele postarali się, abyśmy matematyczną wiedzę przyswoili dzięki zabawie. Klasy 1-3 poznawały potęgę tej dziedziny nauki  poprzez układanie klocków lego. Zajęcie to przyniosło wiele radości maluchom. Natomiast uczniowie starszych klas rozwiązali krzyżówkę matematyczną. Musimy przyznać, iż wszyscy poczuli ducha rywalizacji.

Konkurs „Warszawska Syrenka’’

16 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Warszawska Syrenka”. Wzięli udział w nim chętni uczniowie z klas 1-8. Każdy wyrecytował wiersz. Jurorami konkursu były panie:  Anna Marchel oraz Katarzyna Adamczuk. Raczej trudno było wybrać zwycięzcę konkursu. Niestety, z każdego przedziału klas można było wytypować tylko jedną osobę. Serdeczne gratulacje dla Igi Pałki z klasy IIIa, Mai Kazimierczuk z klasy IVb  oraz Juli Salach z klasy VIIIb, które zostały laureatkami konkursu Z niecierpliwością czekamy na więcej konkursów.

Pierwszy dzień wiosny – „Wiosna w Jedynce”

21 marca w SP1 odbył się dzień bez książek i plecaka. Uczniowie z tego powodu byli bardzo podekscytowani i zadowoleni. Jednakże to nie koniec zabawy w tym dniu. Młodzież mogła zastąpić nauczycieli podczas lekcji. To ciekawe urozmaicenie pozwoliło nam zobaczyć, jak to jest uczyć innych. Wolny od nauki dzień ucieszył uczniów, ale i dał odpocząć nauczycielom.

Dzień Świętego Patryka

W naszej szkole odbył się Dzień Świętego Patryka  – 16 marca. Z tej okazji uczniowie ubrali się na zielono z motywami kwiatów. Szkolne korytarze przyozdobiły wiszące stokrotki i plakaty uczniów. 6 b rozdawała kartki z angielskimi słówkami o patronie Irlandii. Nie mogło zabraknąć łakoci. Każda klasa została poczęstowana cukierkami przez samorząd szkolny. Osoby, które przebrały się tematycznie, zostały sfotografowane przez nasze nauczycielki. Barwne przebrania uczniów można zobaczyć na Facebooku szkoły.

Rozstrzygnięcie konkursu „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”

29 marca odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”. Wzięli w nim udział 5-6 latkowie wraz ze swoimi rodzicami.

W konkursie wyłoniono następujących zwycięzców:

1 miejsce – Stanisław Zielonka, Miejskie Przedszkole nr 2      

2 miejsce – Ksawery Wójcicki, Miejskie Przedszkole nr 4      

3 miejsce – Kornelia Krysiak, Miejskie Przedszkole nr 4

Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie naszej szkoły: Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego – (sokolowpodl.pl) Sara Pawluk, Milena Trebnio, Patrycja Sobieszczuk, Mateusz Chomać

Powrót do aktualności