Wizyta 5b w Muzeum WGL -

Wizyta 5b w Muzeum WGL

W środę 16 czerwca polonistka Wiesława Kwiek zabrała uczniów klasy V b na wycieczkę po Sokołowie. Pierwszym jej etapem było Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego, gdzie uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o przeszłości naszego miasta i zgromadzonych przedmiotach. Potem mieli możliwość obejrzenia prywatnych zbiorów pana Piotra Krzemieniewskiego. Zadawali wiele pytań, na które pasjonat historii ciekawie odpowiadał. W drodze powrotnej zatrzymali się przy pomniku stojącym w miejscu jednej z trzech zbiorowych egzekucji z czasów II wojny światowej. Był to czas na chwilę refleksji i zadumy. Uczestnicy wycieczki wrócili z niej bardzo zadowoleni. Poznali kawałek historii rodzinnego miasta i spędzili miło ze sobą czas. Był to czas na chwilę refleksji i zadumy.