W kwietniu też się działo -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • O szkole /
  • Pracownicy /
  • W kwietniu też się działo

W kwietniu też się działo

Dzień Książki

Dzień Książki w naszej bibliotece szkolnej odbył się 23 kwietnia zgodnie z datą Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Podczas tego dnia podsumowane zostały konkursy ,,Zaprojektuj okładkę ulubionej książki oraz ortograficzny przygotowany przez panią Ewę Wojsław dla klas trzecich. Największą kreatywnością w projektowaniu okładki wykazali się w grupie uczniów klas I – III Marta Marchel kl. III B – I miejsce, Natalia Komosa kl. I B- II miejsce, Natalia Zembrowska kl. I B- III miejsce, wyróżniono Oskara Woźniaka kl. II A, w grupie uczniów klas IV-VIII I miejsce jury przyznało Annie Stelęgowskiej kl. IV A, II miejsce ex aequo zajęły Maria Gołoś kl. VIII A i Patrycja Sobieszczuk kl. VIII A. Laureaci otrzymali nagrody w postaci książek i drobnych upominków. Prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej i na Facebooku szkoły. Zachęcamy do zobaczenia pomysłowych projektów.

Mini turniej sportowy

14 kwietnia w naszej szkole odbył się mini turniej sportowy organizowany przez klasę 3a. Wraz ze swoją wychowawczynią dzieci przygotowały mnóstwo atrakcji i zabaw sportowych dla przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w naszej szkole i z Przedszkola nr 2. Maluchy miały okazję wziąć udział w zabawach z piłkami, pokonać slalom i tor z przeszkodami, a także uczestniczyć w aktywnościach integrujących grupę. Największą atrakcją wydarzenia okazało się zbieranie pisanek na dziedzińcu szkoły. Jesteśmy pewni, iż ten dzień był pełen pozytywnych wrażeń dla dzieci.

Turniej szachowy

W naszej szkole uczniowie mogą od najmłodszych lat rozwijać swoje pasje, takie jak gra w szachy. W środę 26 kwietnia odbył się turniej w tej dziedzinie. Wzięli w nim udział uczniowie w różnym wieku, podzieleni na dwie kategorie: klasy I-III i IV-VII. W grze tej liczą się umiejętności logicznego myślenia, strategia oraz skupienie.

Oto wyniki:

Klasy I-III dziewczęta:

1. Amelia Flażyńska

2. Dominika Mazur

3. Gloria Pacholczyk

4. Jolanta Osińska

Klasy I-III chłopcy:

1. Kacper Zalewski

2. Mateusz Gołoś

3. Mikołaj Rybiński

4. Jakub Tymiński

5. Filip Przystupa

Klasy IV -VII

1. Adrian Górny

2. Dawid Gnoiński

3. Ignacy Osiński

4. Tomasz Gałczynskij

5. Krystian Baran

6. Mateusz Romański

7. Maciej Pliszka

8. Jakub Pieniak

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy zajętych miejsc. Mamy nadzieje, że te talenty rozwiną się dalej.

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi, 21 kwietnia, odbył się przygotowany przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych Eko Turniej wiedzy o OZE. Wzięli w nim udział uczniowie z klas V i VI. Wybrane zespoły musiały wykazać się ogromną wiedzą i co najważniejsze – umiejętnością współpracy. Podium prezentuje się następująco:

I miejsce: klasa Va

II miejsce: klasa Vb oraz VIb

III miejsce: klasa VIa.

Uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i gratulujemy zdjętych miejsc.

W mózgu nie tylko neuron

W tym miesiącu odbył się konkurs ,,W mózgu nie tylko neuron” dla dzieci i młodzieży województwa mazowieckiego, organizowanego w ramach Tygodnia Mózgu 2023 przez Fundację Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych oraz Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN. Nasi uczniowie podjęli wyzwanie i wiele z nich wzięło udział w konkursie. Pomysły były rozmaite i ciekawe, niestety, żadna praca nie została wyróżniona. Jednakże można je zobaczyć na Facebooku szkoły. A uczestnikom życzymy jeszcze więcej kreatywności i trzymamy za nich kciuki.

Dzień bez plecaka

Aby urozmaicić dzieciom pobyt w szkole samorząd zorganizował dzień bez plecaka. To wspaniała okazja, aby dobrze się bawić oraz wykazać kreatywnością. Dzień ten ma tylko jedną zasadę, przynieść coś innego niż plecak do szkoły. Dzień bez plecaka to prawdziwy popis kreatywności naszych uczniów i uczennic. Zgodnie z założeniami plecaki zostają w domu. W czym w takim razie nasi koledzy przynieśli dzisiaj książki i zeszyty? W czymkolwiek-jedynym ograniczeniem była wyobraźnia, której im nie brakuje. Nam najbardziej podobał się kosz przerobiony na plecak

Nagrody otrzymali:

Kacper Księżopolski 8d

Kuba Bańkowski 8c

Nela Sosnowska 6b

Olek Marczuk 5b

Kaja Uścińska 3a

Hubert Sawicz 2a

Autorzy: Sara Pawluk, Patrycja Sobieszczuk, Milena Trebnio, Mateusz Chomać

więcej zdjęć i informacji na naszym FB: (2) SP nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Kusocińskiego w Sokołowie Podl | Sokołow Podlaski | Facebook

Powrót do aktualności