Uroczyste obchody Dnia Książki -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • O szkole /
  • Pracownicy /
  • Uroczyste obchody Dnia Książki
60554371 1097659247111918 8379960865033551872 o

Uroczyste obchody Dnia Książki

60554371 1097659247111918 8379960865033551872 o

Dzień Książki 2019

 

Już po raz dwudziesty czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Książki.

 W piątek 17 maja klasy I – III oglądały inscenizację  baśni Hansa Christiana Andersena  „Brzydkie kaczątko” przygotowaną przez uczniów klasy IIc pod kierunkiem pani Bożeny Paplińskiej. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, młodzi aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Tego dnia, a także 23 maja, młodsi czytelnicy uczestniczyli w cyklu spotkań z panią Renatą Jaroszewską z Biblioteki Pedagogicznej  w Sokołowie Podlaskim, która przygotowała dla nich bardzo interesującą prezentację „Czerwony Kapturek. Różne oblicza”. Uczniowie poznali skarby kolekcji zgromadzonej przez panią Jaroszewską – m. in. opowieść kamishibai, książkę – przytulankę, książkowy teatr cieni, światowe wydania baśni z ciekawymi ilustracjami, rozkładanki i zwoje. Opowiadali także samodzielnie baśń korzystając z piktogramów.

 

Fotogaleria Facebook kl. I- III

 

Filma bajka kl. IIc

Kamishibai

Klasy IV- VIII

 

 

W czwartek 16 maja klasy IV-VIII uczestniczyły w „Grze z książką”                  Zadaniem uczniów było odszukanie ukrytych na terenie szkoły kopert z zagadkami literackimi i rozwiązanie ich w określonym czasie. Podczas podsumowania konkursu, które odbyło się w sali gimnastycznej, wszystkie klasy prezentowały jedno z zadań, czyli reklamę ulubionej książki. W grze najlepsi okazali się uczniowie klasy IVa, Vb, VIb, VIIc i VIIIc. Zostali oni nagrodzeni słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców i zakładkami od biblioteki szkolnej.

         Dzień Książki to okazja do podsumowania konkursów bibliotecznych i szkolnych.

W tym roku szkolnym biblioteka zaprosiła czytelników do udziału                     w konkursie  „Najlepsza książka na świecie!” Zadaniem uczestników było zaprezentowanie najciekawszej książki, jaką ostatnio przeczytali                                oraz  zachęcenie koleżanek i kolegów do sięgnięcia po nią.  Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział  130 uczniów                          z klas I – VIII. Prace laureatów wyłonionych przez jury w składzie: Anna Pijorek, Katarzyna Adamczuk i Lidia Jankowska zostały zaprezentowane

na korytarzu przy bibliotece.                                

Przedstawiona została tam także „Złota Dziesiątka”, czyli lista 10 najlepszych książek na świecie według 380 czytelników, którzy wzięli udział           w plebiscycie zorganizowanym przy okazji konkursu. Wszystkie te książki można oczywiście wypożyczyć w naszej bibliotece.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczestnicy II Konkursu Zagadek i Łamigłówek dla klas III zorganizowanego przez panią Katarzynę Adamczuk oraz  I Konkursu „Janusz Kusociński – patron naszej szkoły” dla klas V przygotowanego przez panią Jolantę Uścińską.

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród we wszystkich konkursach  – Radzie Rodziców, Wydawnictwu Nowa Era, Księgarni Tuliszków, Wydawnictwu Egmont.

Lista laureatów wszystkich konkursów  i fotografie prac dostępne są na facebooku naszej szkoły.

 

 

 

 

 

Powrót do aktualności