Talentowisko -

Talentowisko

Z początkiem września rozpoczęło się TalentowiSKO – nowatorski Program edukacyjny Banków Spółdzielczych, do którego przyłączyła się także nasza szkoła.

TalentowiSKO łączy naukę o przedsiębiorczości z misją rozwoju talentów dzieci i młodzieży. Uczy pozytywnego myślenia o pieniądzu. Promuje dobre nawyki oszczędzania i zaradność życiową. Program rozszerza dotychczasową działalność Banków Spółdzielczych w zakresie prowadzenia Szkolnych Kas Oszczędności. TalentowiSKO to także nowoczesna platforma internetowa, która wykorzystuje media społecznościowe, blogowanie oraz możliwość zamieszczania i korzystania z treści multimedialnych.

Działaniami TalentowiSka i SKO w SP1 kieruje pani Aldona Sobieska.
W ramach programu odbyło się wiele ciekawych inicjatyw, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna. O nich wszystkich na bieżąco przeczytacie na blogu TalentowiSKA Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim prowadzonego przez panią Aldonę Sobieską.

Poniżej zamieszczamy również kilka ciekawych prezentacji – owoców wiedzy piątoklasistów na temat oszczędzania i rozsądnego gospodarowania pieniędzmi.

Maja Bolesta kl. Vc

Patrycja Jenerałek i Gabriela Ratyńska z kl. Vc