Sukces Ali, Gabrysi i Marysi na powiatowych eliminacjach XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego -

• Sukces Ali, Gabrysi i Marysi na powiatowych eliminacjach XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego
4 Makuszynski 1-3 1

4 Makuszynski 1-3  1Powiatowe eliminacje XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w dniach 30 i 31 maja br. W grupie wiekowej uczniowie klas I- III Alicja Suchożebrska z kl. III A przygotowana przez p. Iwonę Dębską zajęła III miejsce prezentując wiersz Mariana Załuckiego i Karola Szpalskiego „Wisia- strojnisia” oraz fragment prozy Elżbiety Bartosik-Trebickiej „Jeden plus jedna”.

W grupie wiekowej uczniowie kl. IV- VI I miejsce jury przyznało Gabrieli Toczyskiej z kl. VI B, przygotowanej przez p. Agnieszkę Rejowską za recytację wiersza Władysława Broniewskiego „Zegary” i prozy- fragment książki „Zwierzaki świata” Martyny Wojciechowskiej.

gab i MMakuszynski 4-6
Maria Golatowska z kl. IV C, która do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem p. Anny Adynowskiej przedstawiła wiersz Tadeusza Kubiaka „Bazyliszek i Barbarka” a także fragment książki „Ala Makota” Małgorzaty Budzyńskiej i otrzymała wyróżnienie. Wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami, a podczas obrad jury mieli okazję wysłuchać recytacji Pauliny Krakowskiej, uczennicy Salezjańskiego Gimnazjum laureatki Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego „Prednasam teda som” w słowackiej Kremnicy.

1 Makuszynski 1-3  42 Makuszynski 1-33 Makuszynski 1-3 2

Alicja Suchożebrska i Gabriela Toczyska zakwalifikowały się do finału konkursu. Uczennice zaprezentują się 14 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Gratulujemy wszystkim laureatkom, a Gabrysi i Ali życzymy powodzenia w finale!
5 Makuszynski 4-6 56 Makuszynski 4-6 2

7 Makuszynski 4-6 48 Makuszynski  4- 6 3