SP 1 w lutym i marcu -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • O szkole /
  • Pracownicy /
  • SP 1 w lutym i marcu

SP 1 w lutym i marcu

LUTY

Bezpieczne ferie

10 lutego naszą szkołę odwiedzili strażacy. Na spotkaniu z przedszkolakami mówili o bezpiecznej zabawie w ferie w domu i na dworze. Dzieci miały również okazję do bliższego poznania stroju strażaka i utrwalenia numeru alarmowego 112. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie. Jesteśmy pewni, że ich wizyta nie pójdzie na marne, a nasi podopieczni będą korzystać z nowo uzyskanej wiedzy.

Odwiedziny przedszkolaków.

4 lutego gościliśmy w szkolnych progach dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2. Podczas spotkania przedszkolaki oraz nasze Radosne Obłoczki obejrzały przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów z klasy III a oraz taniec aniołów, który zaprezentowały dziewczynki z I b. Miłym akcentem spotkania była wspólna zabawa taneczna oraz słodki poczęstunek, którego sponsorem byli rodzice uczniów III a. Wszyscy świetnie się bawili podczas przygotowań do występu, ale także podczas samego wydarzenia.

Z wizytą na Olimpie

Przed feriami klasa 5b pokazała kreatywne stroję greckich bogów z okazji urodzin Dionizosa. Na szkolny Olimp przybył panteon bogów wraz z towarzyszącymi im mitycznymi bohaterami. Rozpoznacie ich po charakterystycznych strojach i atrybutach. Okazało się, że łatwo połączyć czasy współczesne i starożytne.

Loteria walentynkowa

W tym roku samorząd działa niezwykle prężnie. Jednym z zadań, które sobie postawił jest zdobycie środków na zakup szafek. W tym celu została zorganizowana loteria. Fanty na nią pozyskaliśmy od sponsorów. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Noc w szkole

09 lutego uczniowie z zachowaniem wzorowym i bardzo dobrym nocowali w szkole. Dyrekcja wraz z nauczycielami starają się doceniać tych uczniów, których postawa i zachowanie jest wzorem do naśladowania dla innych. Każda noc to świetna okazja do wspólnej zabawy, relaksu, rozmów i budowania dobrej atmosfery w naszej szkole.

MARZEC

Laboratoria przyszłości

W naszej szkole realizowany jest projekt „Laboratoria przyszłości”, w ramach którego uczniowie biorą udział w wielu ciekawych zajęciach np. kulinarnych, teatralnych, z robotyki. Stąd też to właśnie u nas miała miejsce konferencja, prezentująca korzyści pracy z tym projektem. Była ona przeznaczona przede wszystkim dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Na szkolnych korytarzach ofertę dla szkół prezentowali wystawcy, a w sali gimnastycznej zainteresowani mogli wysłuchać wykładów na temat zajęć prowadzonych w ramach tego projektu. Możliwości, jakie dają nowe technologie w szkole, mogli zobaczyć również nasi uczniowie z klas ósmych i siódmych.  Poznali m.in. możliwości drukarki 3D i obejrzeli film w goglach VR. Nie musimy dodawać, że te pokazy wywarły na nas ogromne wrażeni

Dni otwarte

9 i 10 marca w naszej szkole odbyły się dni otwarte. Rodzice wraz z dziećmi odwiedzali szkołę. Zainteresowanych dołączeniem do naszej szkolnej społeczności oprowadzali uczniowie klas ósmych. Odwiedzający dostali również upominki z logiem naszej szkoły. Zdjęcia z tego dnia można znaleźć na facebook’u szkoły. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia. Mamy nadzieję, iż dzieci, które odwiedziły naszą szkołę, powrócą do nas we wrześniu.

Konkurs „Terminowo płacę, zyskuję nie tracę”

9 marca Rada Rodziców rozstrzygnęła konkurs „Terminowo płacę, zyskuję nie tracę”. Zwyciężyły klasy IB, IVA, VB, gdyż wszyscy rodzice wpłacili na Radę Rodziców. Uczniowie każdej z klas otrzymali specjalny bon. Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom i życzymy powodzenia w następnych edycjach konkursu. Wszyscy pozostali uczniowie, którzy również wpłacili na Radę Rodziców, otrzymali paczki ze słodkościami. Jesteśmy pewni, że słodki upominek umilił im dzień. Zachęcamy do brania udziału w konkursie w przyszłych latach.

Olimpiada ESA

30 marca odbył się I etap Olimpiady Antysmogowej ESA dla klas 7-8. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu 70 minut odpowiedzieć na 40 pytań. Jak wiemy, nie jest to proste. W II etapie olimpiady reprezentować nas będą Laura Aleksandrowicz i Karolina Chojnowska z klasy 8b, już 13 kwietnia. Gratulacje dla wszystkich uczestników etapy szkolnego, a za dziewczyny trzymamy kciuki.

Turniej E-Gol

9 marca odbył się turniej E-Gol. Uczniowie mieli okazje połączyć to co lubią – grę w FIFE, z wspólnie spędzonym czasem spędzonym na rozmowach o piłce nożnej I innych pasjach. Uczniowie rywalizowali na konsolach. Łączne udział wzięło 24 uczniów. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Wyniki: XBOX – I miejsce Damian Koprowski 8b, II miejsce Antoni Małkus 6a, III miejsce Hubert Kwiek 5b, IV miejsce Konrad Oleszczuk 8b. Na PS- I miejsce Wiktor Sawicki 8d, II miejsce Mateusz Okorski 8b, III miejsce Karol Krejckant 6b, IV miejsce Michał Teleńczuk 5b.

Akcja ,,Paszport czytelniczy”

Uczniowie klasy II A przez trzy miesiące odbywali literacką podróż w ramach akcji „Paszport czytelniczy”, do której zaprosiła ich biblioteka szkolna. W specjalnych paszportach dzieci rysowały i wpisywały informacje na temat przeczytanych książek oraz ich bohaterów. Najbardziej wytrwałymi literackimi podróżnikami okazali się: Amelia Biernacka, Mateusz Gołoś, Wiktoria Koprowska, Gloria Pacholczyk, Gabriela Rowińska, Oskar Woźniak, Alicja Żochowska. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Zawody pływackie

28 marca 2023 r. odbyły się w Mińsku Mazowieckim Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Kosieradzka, Sebastian Nowotniak, Krzysztof Misiak, Maja Kazimierczuk, Klaudia Księżopolska, Wiktoria Karwowska, Lubosz Wrzosek, Karolina Chojnowska Jakub Bańkowski, Zuzanna Bonifaciuk. Niestety, medali nie zdobyliśmy, ale sam udział w zawodach wiele znaczy. Uczniowie wyczekują następnych rywalizacji. Jesteśmy zdeterminowani, aby zwyciężyć. Zawodniczkom i zawodnikom należą się podziękowania i brawa. Kibicujemy im w dalszych działaniach.

Konkurs ,,Warszawska Syrenka”

20 marca odbyly sie szkolne eliminacje do 46 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Udział wzięło 15 uczniów. Do powiatowego etapu konkursu jury zakwalifikowało- z grupy ucz. kl. I – III Jolantę Osińską z kl. I B, z grupy ucz. kl. IV- VI Maję Kazimierczuk z kl. V B. Recytatorzy zaprezentują się 30 marca w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce

6 marca 2023 r. w SP3 w Sokołowie Podlaskim odbyły się Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt-kategoria dzieci. W skład zespołu weszły: Ambroziak Anna, Badowska-Małyszka Hanna, Bujalska Aleksandra, Cegiełka Oliwia, Jaźwińska Julia, Jeznach Nadia, Kazimierczuk Maja, Kobus Wiktoria, Woźniak Wiktoria, Zuzanna Jaszczuk. Nasze zawodniczki zdobyły II miejsce. To wynik ciężkiej pracy oraz wielu poświęceń naszych uczennic. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni. Ogromne brawa i gratulacje dla nich.

Kiermasz wielkanocny

Samorząd szkolny nie ustaje w działaniach, aby zebrać jak najwięcej funduszy na szafki. Temu celowi służył też kiermasz świateczny . Uczniowie klas: 5 b, 6 b I inni chętni, dzięki pomocy pani Małgorzaty Błońskiej wykonali piękne stroiki. Można je było kupić przez nternet, ale także w trakcie kiermaszu 21-22 marca. Sprzedawaliśmy również ciasta, które upiekli rodzice uczniów z klasy 6 a. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować nam kiermasz I oczywiscie kupującym.

Dzień Wiosny

Co prawda za oknem jeszcze tago nie widać, ale w “Jedynce” wiosna zagosciła na dobre. 21 marca na korytarzach szkolnych pojawiły się piękne panie wiosny, ale także zajaczki, żabki, już obudzone z zimowego snu. Samorząd szkolny zorganizował konkurs na najciekawsze wiosenne przebranie. Laureaci zostali wyłonieni poprzez głosowanie na facebooku szkoły.

Przedszkolaki w murach naszej szkoły

Po raz kolejny gościliśmy u nas dzieci z miejskich przedszkoli. 27 marca miały one okazję podziwiać popisy artystyczne tylko trochę starszych od siebie kolegów. Dzięki przygotowanej przez pierwszoklasistów bajce przedszkolaki przeniosły się do świata fantazji. Obejrzały też nastrojowy taniec, a potem wzięły udział w zajęciach z robotyki. Mamy nadzieję, że podobało im się w naszej szkole.

Autorzy: Sara Pawluk, Patrycja Sobieszczuk, Milena Trebnio, Mateusz Chomać

Powrót do aktualności