Rozpędzony listopad w SP1 -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • O szkole /
  • Pracownicy /
  • Rozpędzony listopad w SP1

Rozpędzony listopad w SP1

Konkursy

Sukcesy dziewcząt w XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego – w finale znalazła się Jolanta Osińska z kl. I b. Zajęła I miejsce w grupie wiekowej kl. I – III. Jola recytowała wiersz „Dlaczego ogórek nie śpiewa?”. Gratulujemy i cieszymy się razem z naszą młodszą koleżanką! W konkursie wystąpiła też laureatka eliminacji miejskich: Olga Wyszomierska z kl. VIII B, recytując „Pieśń III” K. I. Gałczyńskiego. Życzymy dalszych wygranych naszym utalentowanym recytatorkom.

Strefa kibica

W naszej szkole z okazji trwającego Euro 2022 zorganizowano Szkolną Strefę Kibica. Była to nagroda dla uczniów przestrzegających szkolne regulaminy- posiadających mundurek.  Mogliśmy oglądać mecze na przerwach, ale i na lekcjach, za pozwoleniem nauczyciela. To na pewno miła niespodzianka dla naszych szkolnych fanów piłki nożnej.

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości w SP1 obchodziliśmy z należytym szacunkiem i pamięcią. Na apelu uczniowie zaprezentowali niesamowitą część artystyczną. Pełno było wzruszeń i zachwytów. Następnie wyszliśmy na korytarze i odśpiewaliśmy hymn. To ważne, aby pielęgnować tradycje i nie zapominać o historii naszego narodu.

„Alkoholowi mówię NIE!”

W Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Alkoholowi mówię NIE!”. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów. W kategorii wiekowej 7 – 10 lat I miejsce zajął Adam Kiryluk z kl. 3b, III miejsce Lena Mystkowska z kl. 4 a. W kategorii wiekowej 11 – 14 lat wyróżnienia otrzymali: Diana Zielonka kl. 6 a, Tomasz Skibniewski kl. 7a, Weronika Szczęśniak kl. 7b. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

„Mój Teatr”

Od ponad roku, w ramach projektu „Mój Teatr” we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie koło teatralne działające przy świetlicy PSP 1 organizuje zajęcia rozwijające  zdolności artystyczne, kreatywność i elastyczność aktorską. Efekty pracy jego członków możemy oglądać w czasie różnych wydarzeń szkolnych. Sztuka, nad którą pracują teraz uczniowie, wystawiona zostanie 10 grudnia na Przeglądzie Grup Teatralnych w Warszawie. Opiekę artystyczną nad dziećmi z naszej szkoły powierzono panu Sławomirowi Krawczyńskiego. Trzymamy kciuki za naszych kolegów!

Zbiórka Banku Żywności

Nie od dziś wiadomo, iż uczniowie naszej szkoły wyróżniają się chęcią pomocy innym. Nikogo nie zdziwi to, iż wielu

ósmoklasistów uczestniczyła w wolontariacie wspierającym zbiórkę Banku Żywności. Mimo początkowego lęku wolontariuszom udało się zebrać imponującą liczbę produktów, które trafią do potrzebujących. Jesteśmy dumni, iż tylu uczniów „Jedynki” włącza się w akcje charytatywne. Mamy pewność, że to nie ostatni raz, kiedy wspierają innych.

Słodka środa

 W tym miesiącu słodka środę przygotowały klasy VIb, VIa oraz Vb. Ciasta nie tylko dobrze wyglądały, ale i niesamowicie smakowały! Nic dziwnego, że sprzedano je bardzo szybko.

Koło naukowe “Być jak Ignacy”

 W listopadzie uczniowie uczęszczający na zajęcia koła naukowego odkrywali, jak wiele zastosowań ma ciecz I co tam w komórce słychać. Dzięki zadaniom  z mikroskopem porównali, jak widzimy my i zwierzęta, a także poznali budowę oka. Dzięki tym ćwiczeniom nasi młodsi koledzy i koleżanki dowiadują się wielu ciekawych rzeczy, które przydadzą im się w czasie dalszej nauki.

W naszej szkole również odbyły się:

-Jesienne kodowanie

 -Zajecia Lego matematyka

-Bieg Niepodległości

-Spotkanie z Joanną Białobrzeską

Autorzy:  Sara Pawluk, Patrycja Sobieszczuk, Milena Trebnio, Mateusz Chomać

Zdjęcia: fb szkolny
Wybranie i opracowanie prezentacji zdjęć: Mateusz Choma

Powrót do aktualności