Pierwszaki w bibliotece 2017/18 -

• Pierwszaki w bibliotece 2017/18
I A 2

Pierwszaki w bibliotece 2017/18

I A 2W październiku uczniowie klas I A, I B i I C zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Każda z klas uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, podczas której pierwszaki poznały zasady zachowania się w bibliotece. Dzieci dowiedziały się, jak należy obchodzić się z książkami, żeby jak  najdłużej ładnie wyglądały i służyły czytelnikom, zostały zapoznane z  księgozbiorem biblioteki przeznaczonym dla najmłodszych oraz zasadami wypożyczania książek.
Fotogaleria

Wybrani uczniowie z każdej klasy mieli okazję odegrać scenkę przedstawiającą, jak powinien zachować się czytelnik korzystający z wypożyczalni. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia dzieci mogły samodzielnie wybrać i wypożyczyć swoją pierwszą książkę ze zbiorów biblioteki szkolnej. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek i ulotki z podstawowymi informacjami o bibliotece.

I B 2I C 2

Spotkania z pierwszakami odbyły się z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.