Otrzymaliśmy podziękowanie od Komitetu Społecznego "Serce dla Michała" -

Otrzymaliśmy podziękowanie od Komitetu Społecznego „Serce dla Michała”

W październiku 2017 roku SU, dzięki wsparciu samorządów klasowych i pomocy wszystkich uczniów i nauczycieli, rozpoczął akcję „Serce dla harcerza. Pomóżmy wstać Michałowi”.

podz

25 klas z naszej szkoły, w specjalnie przygotowanych słoiczkach, gromadziło pieniądze na kosztowną  rehabilitację 23-letniego Michała sparaliżowanego wskutek nieszczęśliwego wypadku. Zdajemy sobie sprawę, że jest to tylko przysłowiowa kropla w „morzu potrzeb”, lecz tym gestem chcielibyśmy dodać mu sił do walki o lepszą przyszłość.

Zbiórka trwała do 21 listopada 2017 roku. 2003 zł 80gr to kwota zebrana przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sokołowie Podlaskim. Dzięki inicjatywie Samorządu Szkolnego wszystkie klasy przez trzy tygodnie zbierały pieniądze w specjalnie przygotowane słoiczki z napisem: Dar serca. Następnie dzieci policzyły swoje dary, po czym przekazały je samorządowi, który dokonał bezpośredniej wpłaty na konto Michała na Avalon, a protokół z akcji przekazał Komitetowi.

Przyświecało nam wiele powodów, dla których chcemy pomagać, a wśród nich wypowiedzi ludzi, którzy pozostają dla nas moralnymi autorytetami: Jan Paweł II: „Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje”, kto zdolny jest dawać.”;

Mt. 25 : „A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.”

Uczniowie sokołowskiej „Jedynki” po raz kolejny dowiedli, że mają wielkie serca i chcą pomagać.                                  SU