Obchodziliśmy Dzień Książki! -

• Obchodziliśmy Dzień Książki!
dz ksiażki 1

Obchodziliśmy Dzień Książki!

dz ksiażki 1Uroczyste obchody Dnia Książki są okazją do podsumowania całorocznych działań biblioteki szkolnej  i nagrodzenia laureatów szkolnych konkursów.
Fotogaleria na szkolnym profilu Facebook

Dzień Książki dla klas I-III (6 czerwca 2018 r.)  uświetniło przedstawienie kukiełkowe „Koziołeczek” na motywach książki Lucyny Krzemienieckiej Teatrzyku „Raz- Dwa- Trzyk pod kierunkiem p. Bożeny Głażewskiej. Najmłodsza publiczność miała okazję wysłuchać również recytacji  laureatów  Bibliotecznego Konkursu Recytatorskiego Wierszy Wandy Chotomskiej. Utwory znanej poetki zaprezentowali: Alicja Rejowska z kl.  I B i Olga Wyszomierska z kl. III B, Nina Sękal z kl. I C oraz  Szymon Milik z kl. I C .  Podczas uroczystości recytatorzy otrzymali nagrody książkowe oraz drobne upominki. Nagrodzono też zwycięzców Konkursu Bibliotecznego „Zostań mistrzem szyfrowania” z kl. I- III : Antoniego Małkusa z kl.  I A ,   Igę Zalewską z kl.  II A,  Lidię Jurczak z kl. II A,  Kacpra Gąszczaka z kl II C i Filipa Pytla z kl II A. Dyplomy i drobne upominki przygotowane przez p. Katarzynę Adamczuk i Lidię Jankowską otrzymali również uczniowie wyróżnieni w obu konkursach.

dz ksiażki 1 1

Zwycięzcy Quizu literackiego „W bibliotece Eleonory”  Jakub Pogorzelski z kl. I C,  Leon Grzymała z kl. I B i Antoni Świątek z kl. II A, prowadząca quiz uczennica Zuzanna Pogorzelska z kl. IV B,  laureatka  szkolnego etapu konkursu historycznego„Wojna polsko- bolszewicka 1919-1920-  W obronie granic i niepodległości”- Lena Bindas z kl. II B oraz Dominika Hawryluk z kl. III B- laureatka licznych konkursów plastycznych otrzymali nagrody przygotowane przez p. Teresę Piwko.

Uroczystość prowadziła uczennica kl. VI C  Maria Golatowska.

dzk18

dzk18 1dzk18 2

dzk18 3dzk18 4dz ksiażki 1 2

8 czerwca 2018 r. Dzień Książki świętowali uczniowie klas starszych. Pani Anna Adynowska przygotowała i poprowadziła konkurs mitologiczny, w którym zmierzyły się cztery drużyny z klas V.  Uczniowie odpowiadali na pytania, rozpoznawali związki frazeologiczne związane z mitologią oraz mityczne rekwizyty, odgrywali scenki, rozwiązywali krzyżówkę. Najlepszy wynik uzyskała klasa V A, II miejsce zajęła VC, III- VB.  Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki od pani Anny Adynowskiej, sponsorowane przez Firmę Topaz.

dz ksiażki 1 3

Publiczność podziwiała wiersze Wandy Chotomskiej zaprezentowane przez laureatów konkursu bibliotecznego z kl. IV – VII: : Piotra Smolika z kl. IV A, Oliwię Grędę z kl. , Alicję Suchożebrską z kl. V A, Marię Golatowską i Maję Rejowską z kl. VI C. Zwycięzcy  i wyróżnieni w Konkursie Recytatorskim i Konkursie „Zostań mistrzem szyfrowania”( Julia i Natalia  Stańczuk  z kl. IV A, Jacek Cymborowski i Marcel Marcyniuk VI A oraz Anna Zatkalik z kl. IV D) otrzymali nagrody książkowe, dyplomy, upominki. Nagrody książkowe wręczono też uczniom, którzy osiągnęli najlepsze  wyniki w szkolnym konkursie ortograficznym.

Nagrody książkowe we wszystkich konkursach ufundowała Rada Rodziców.

dz książki