Literackie podróże- podsumowanie akcji „Paszport czytelniczy” -

Literackie podróże- podsumowanie akcji „Paszport czytelniczy”

Przed wakacjami biblioteka szkolna zaprosiła czytelników z klas I do udziału w akcji „Paszport czytelniczy”. Zadaniem uczestników zabawy była podróż do literackiej krainy wyobraźni- przeczytanie jednej lub kilku książek podczas wakacji oraz wypełnienie otrzymanego „Paszportu czytelniczego”. Uczniowie mieli m.in.  zapisać tytuły przeczytanych książek i w zależności od tego czy lektura spodobała się im czy nie -przyznać każdej odpowiednią liczbę punktów- gwiazdek.  Innymi zadaniami były: narysowanie portretu bohatera literackiego, z którym najprzyjemniej byłoby podróżować, zaznaczenie na mapie, z której części świata pochodzi autor przeczytanej historii, wpisanie ulubionego cytatu z książki, zanotowanie ciekawych wspomnień z wakacji. Październik- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych stał się dobrą okazją do podsumowania akcji. Nagrodzono Martę Marchel z kl. II B, Kaję Uścińską z kl. II A i Magdę Rytel z kl. II A. Laureatki otrzymały kolorowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.