Grudzień w świątecznym nastroju -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • O szkole /
  • Pracownicy /
  • Grudzień w świątecznym nastroju

Grudzień w świątecznym nastroju

Kiermasz świąteczny

W dniach od 13 do 14 grudnia w naszej szkole trwał kiermasz świąteczny. Zakupić mogliśmy rożne, ciekawe oraz niezwykłe ozdoby świateczne. Na stołach nie zabrakło też ciast i słodkości świątecznych. Środki zebrane w czasie kiermaszu zostaną przezanczone na dalszą rozbudowę boiska. Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Mamy nadzieję, iż ręcznie wykonane ozdoby wzbogaciły świąteczną atmosferę w waszych domach.

Noc w szkole

W naszej szkole staramy się promować uczniów uzyskujących najwyższe oceny ze sprawowania. Młodzież, która potrafi się dobrze zachować, może wziąć udział w nocy w szkołę. W tym roku noc szkolna przypadła 17 grudnia od 22:00 do 6:00. Dla klas 7 i 8 przewidziane były różne zabawy. Jedna z nich polegała na podzieleniu uczniów na grupy, które później musiały wykonać zadania zgodnie z kolejnością. Warto było się zaangażować, bo nagrodą był tydzień bez pytań. Ze względu na mniejszą ilość osób nocowanie odbyło się w sali lustrzanej. W sali gimnastycznej rozgrywały się mecze koszykówki. Osoby niezainteresowane grą mogły obejrzeć wybrane wcześniej filmy. O 23:00 uczniowie dzięki Radzie Rodziców posilili się ciepłą pizzą. W styczniu lub lutym planowane jest takie wydarzenie dla klas 5 i 6.

Zawody

8 grudnia 2022 r odbyły się w SP3 w Sokołowie Podlaskim Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce dziewcząt. Dziewczęta zajęły I miejsce, tym samym zakwalifikowały się do zawodów regionalnych. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych zawodniczek. Grały uczennice: Ambroziak Anna, Badowska-Małyszka Hanna, Badowska-Małyszka Kaja, Bujalska Aleksandra, Cegiełka Oliwia, Jaźwińska Julia, Jeznach Nadia, Kazimierczuk Maja, Kobus Wiktoria, Woźniak Wiktoria, Zalewska Lena.

Mikołajki

Mikołajki to jeden z luźniejszych dni w naszej szkole. Niektóre klasy idą np. na kręgle, czy pizzę, a inne losują, komu kupują mikołajkowy prezent. Samorząd szkolny przygotował dwie atrakcje dla uczniów. Pierwsza z nich był konkurs na najlepsze świąteczne przebranie. Osoby, które przebrały się za świąteczna postać lub po prostu na czerwono, nie były pytane w tym dniu przez nauczycieli. Z każdej klasy wybierano najciekawiej przebrane osoby, które otrzymały słodkie nagrody Natomiast druga atrakcją były klasowe zdjęcia ze świątecznymi rekwizytami. Jak coroku moglismy też przekazać wybranej osobie życzenia lub drobny prezent w “Poczcie mikołajkowej” Mikołajki były w tym roku niezwykle miłym dniem.

,,Jutrzenka”

Podsumowanie Mazowieckiego Funduszu Teatralnego było dla grupy teatralnej „Jutrzenka” dniem pełen ekscytacji i wzruszeń. Prezentacje spektakli dostarczały inspiracji i zapewniły wielu ciekawych tematów do dalszej pracy szkolnej grupy teatralnej. Nasi wspaniali aktorzy dumnie reprezentowali szkołę w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Wspominaliśmy także założycielkę Jutrzenki panią Teresę Piwko. Dziękujemy za wspólną przygodę uczniom: Patrycji, Lenie, Wiktorii Bazylczuk, Neli, Szymonowi Martowiczowi, Szymonowi Milikowi, Dawidowi, Dorocie, Mai, i, Zuzi Piwko, Wiktorii Woźniak, Nadii, Paulinie, Marcelowi, Amelce, Alicji, Zuzi, Glorii, Paulinie, Wiktorii Palce i Idze, a także rodzicom: pani Eli i pani Kasi.

Świąteczne kolędowanie

Świąteczny klimat zawitał do SP1. 6 grudnia wszystkie klasy wzięły udział we wspólnym śpiewaniu kolęd. Melodie kolędowe rozbrzmiewały przez kilka lekcji. Uczniowie byli pod wrażeniem zdolności swoich rówieśników. Nie brakowało pochwał i komplementów. To wydarzenie na pewno umiliło czas spędzony w szkole.

,,Silni Razem”

 W naszej szkole zrealizowany został program wsparcia zdrowia psychicznego młodzieży ukraińskiej, która przybyła do Polski w wyniku działań wojennych prowadzonych na terytorium Ukrainy – „Silni Razem”. Program powstał w ramach współpracy Ministerstwa Zdrowia oraz Instytutu Matki i Dziecka z Funduszem na Rzecz Dzieci UNICEF. To ważne, aby w trudnych momentach wspierać siebie nawzajem. Należy również pamiętać, że dobro zawsze do nas wróci.

Wieczór wigilijny w klasie 3A I nie tylko…

13 grudnia uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią panią Aldoną Sobieską zaprezentowali rodzicom wspaniały, świąteczny program artystyczny. Grali na instrumentach, śpiewali kolędy i recytowali wiersze o tematyce świątecznej. Obecni mogli również zobaczyć jasełka przygotowane przez dzieci. Bez wątpienia widzowie zostali wprowadzeni w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również wigilijnych pyszności oraz drobnych upominków od świętego Mikołaja. Jesteśmy pewni, że wszyscy spędzili ten wieczór w miłej, świątecznej atomsferze. Podobne spotkanie odbyło się tydzień później w klasie 2 a , a także w “zerówce”, również dostarczyło ono dzieciom oraz rodzicom niezapomnianych wrażeń. Klasowe Wigilie odbywały się we eszystkich klasach naszej szkoły. Najmłodsi, uczniowie klas I-III, połączyli je ze wspólnym kolędowaniem.

Autorzy tekstu: Sara Pawluk, Patrycja Sobieszczuk, Milena Trebnio, Mateusz Chomać

Opracowanie: M. Chomać Źródło zdjęć: FB Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim

Powrót do aktualności