Dzień Teatru w „Jedynce” -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • O szkole /
  • Pracownicy /
  • Dzień Teatru w „Jedynce”
Béystek2

Dzień Teatru w „Jedynce”

 

Béystek2W poniedziałek i wtorek 19-20 marca sala 220 naszej szkoły zamieniła się w scenę teatralną. Wszystko za sprawą uczniów klasy IV a i polonistki-Wiesławy Kwiek.

Premiera inscenizacji „Sprawa Wiechetka” została zaplanowana na 27. marca, czyli Międzynarodowy Dzień Teatru, ale musieli ją o tydzień przyspieszyć ze względu na szkolny kalendarz. W poniedziałek w  „Jedynce” odbywały się zebrania śródsemestrane, więc zagrali dla rodziców i krewnych małych aktorów.

 Następnego dnia, wykorzystując przygotowaną wcześniej scenografię, zaprosili do szkolnego teatru swoich rówieśników ze wszystkich klas czwartych. Widownia wybaczyła występującym drobne potknięcie spowodowane tremą i nagrodziła oklaskami. Kilka osób przyznało, że historia szczura Wiechetka wywołała u nich wzruszenie, a piosenka finałowa przygotowana pod kierunkiem p. Filiksa – refleksję o prawdziwych wartościach.

Béystek4

Béystek6

Scenariusz widowiska napisała Wiesława Kwiek, a pomysł zaczerpnęła z trochę już zapomnianej książki Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi’. Sięgnęła do niej ze względu na wartości wychowawcze i możliwość zaangażowania całej klasy. Wszyscy uczniowie wcielili się w podwładnych króla Błystka i jako krasnoludki mogli się zabawnie poprzebierać.

Przygotowanie każdej inscenizacji to dla dzieci nie tylko zabawa, ale także praca nad emisją głosu i pokonaniem tremy oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności każdej osoby za sukces całego przedsięwzięcia.

 

Powrót do aktualności