Dzień Książki dla KLAS I – III -

100 5330

Dzień Książki dla KLAS I – III

100 5330
Już po raz dwudziesty pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Książki. Tradycyjnie obchody te uświetniają występy szkolnych kół teatralnych. W środę 11 maja uczniowie klas I –III obejrzeli przedstawienie kukiełkowe wg książki Heleny Bechlerowej „Śniadanie Zajączka”
w wykonaniu Teatrzyku „Raz-Dwa-Trzyk”, którego aktorami są uczniowie klasy IIe przygotowani przez panią Bożenę Głażewską.

t100 5325t100 5335

Teatrzyk odniósł ostatnio sukces na Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska” – zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich. Przedstawienie bardzo spodobało się widzom, którzy nagrodzili je gromkimi brawami.

nag100 5327l100 5328

Po przedstawieniu zaprezentowali się laureaci bibliotecznego konkursu dla klas 1 – 3 „Recytujemy wiersze o książce”:

– zdobywczynie I miejsca: Ania Iwańska z klasy I a i Alicja Suchożebrska z klasy III a.
a20160511 101137a20160511 101302

Ania przedstawiła wiersz „Książka” Anny Kamieńskiej, a

Alicja opowiedziała „Bajeczkę” Doroty Gellner.

– laureaci III miejsca Natalia Stańczuk i Piotr Smolik z klasy II a.

Natalia wyrecytowała wiersz „Smutna baba Jaga” Joanny Papuzińskiej, a Piotr – „List do dzieci” Hanny Łochockiej.

– wyróżniona w konkursie Oliwia Replin z klasy III c przedstawiła wiersz „Kołysanka dla krasnoludków” Beaty Kołodziej.
dzkWP 20160511 022

Następnie pan dyrektor Sławomir Wróblewski oraz panie Katarzyna Adamczuk i Lidia Jankowska wręczyli nagrody książkowe laureatom konkursu recytatorskiego i bibliotecznego   konkursu fotograficznego „Na pierwszym planie książki i czytanie” z klas 1 – 3, a pani Katarzyna Bindas nagrodziła zwycięzców konkursu „Wielkanocne ozdoby i życzenia małych oraz dużych” zorganizowanego we współpracy z panią Anettą Kiryluk.

dzksiWP 20160511 060
Aktorzy teatrzyku „Raz – Dwa – Trzyk” otrzymali pamiątkowe książeczki od biblioteki.

w100 5333

Uroczystość prowadziły uczennice klasy VIb Joanna Chmielewska i Gabriela Toczyska.
p100 5336

Nagrody w konkursach bibliotecznych ufundowała Księgarnia EZOP z Sokołowa Podlaskiego i Hurtownia Książki Tuliszków.