Baśniowy konkurs dla klas trzecich. -

Baśniowy konkurs dla klas trzecich.

„W świecie baśni” to konkurs, w którym co roku biorą udział drużyny z klas III.  Przygotowania do rywalizacji są okazją do poznania twórczości  m.in. H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perraulta, J. I. Kraszewskiego, przeczytania wybranych  baśni tych autorów  ze zbiorów biblioteki szkolnej. Tegoroczną edycję konkursu otworzyła p. Dyrektor Zofia Steć, a na zakończenie dokonała  uroczystego podsumowania połączonego z wręczeniem dyplomów, nagród i upominków.  Konkurs przygotowały i prowadziły p. Katarzyna Bindas i p. Katarzyna Adamczuk. Drużyny miały za zadanie odgadnąć  zaszyfrowane hasło, po wysłuchaniu fragmentów baśni rozpoznać ich tytuły,  rekwizyty oraz baśniowe postacie, rozwiązać krzyżówki i rebusy.

Po sprawdzeniu prac jury przyznało:

I miejsce drużynie z kl. III B w składzie: Marta Marchel, Elizaveta Hudzenko, Adam Kiryluk.

II miejsce- drużynie z kl. III A w składzie:  Julia Uścińska, Kaja Uścińska, Mikołaj Rybiński.

Klasy otrzymały dyplomy, a uczniowie- nagrody książkowe,  które ufundowały p. Katarzyna Bindas                 i  p. Katarzyna Adamczuk.

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu!