Angielski w pigułce -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • O szkole /
  • Pracownicy /
  • Angielski w pigułce
IMG 1935

Angielski w pigułce

IMG 1935W miniony czwartek klasy dwujęzyczne naszej szkoły udały się na wycieczkę do Siedlec.Celem wycieczki było poznanie kultury krajów anglojęzycznych oraz rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie, gdzie anglojęzyczny, biograficzny film pt. „Victoria and Abdul” (pol.”Powiernik królowej”) przybliżył nam postać królowej Wiktorii oraz obyczaje panujące na dworze brytyjskim w czasie jej panowania.

IMG 1937aIMG 1939a

IMG 1940a

Dowiedzieliśmy się również kim był indyjski muzułmanin Abdul Karim i jaką rolę odgrywał ten młody człowiek w historii Anglii i prywatnym życiu królowej. Po pełnym wrażeń seansie udaliśmy się do restauracji Bollywood- Hollywood gdzie wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych w języku angielskim przez państwa Beatę i Sunila Gulatti. Wspólnie z gospodarzami przygotowaliśmy pakorę oraz naan- jedno z najpopularniejszych dań w Indiach. Ostatnim punktem programu była wspólna degustacja przygotowanego dania, które nie tylko wyglądało, ale też smakowało nieziemsko.

IMG 1941a

Za ciekawą i bardzo rozwijającą wyprawę dziękujemy naszym opiekunom: paniom Renacie Misiak, Iwonie Mergo- Golatowskiej i Annie Nowotniak.

IMG 1942a

Powrót do aktualności