Akcja czytelnicza „Bilet powrotny do biblioteki” -

Akcja czytelnicza „Bilet powrotny do biblioteki”

Pierwszaki wzięły udział w akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”.

Od marca poznawały książki z biblioteki szkolnej z różnych kategorii. Miały za zadanie przeczytać przynajmniej jedną książkę przygodową, baśniową, detektywistyczną, o zwierzętach, świecie, sporcie, przyjaźni, lekturę szkolną, komiks oraz książkę, którą poleciliby koleżankom i kolegom. Za każdą przeczytaną książkę dostawali naklejkę z bohaterami literackimi i przyklejali ją na kolorowym bilecie, jaki otrzymali na początku zabawy. Akcja była świetną okazją do poszerzenia zainteresowań czytelniczych i odkrycia jak ciekawe książki można znaleźć w bibliotece. Najlepszy wynik (komplet przeczytanych książek, po jednej z każdej kategorii) osiągnęła jako pierwsza Lena Mikołajczyk, a także: Gabriela Mikołajczyk, Gloria Pacholczyk, Gabriela Rowińska, Oskar Woźniak, Daria Dubińska, Hanna Wąsowska, Maja Matusik, Mateusz Gołoś, Amelia Biernacka, Maksymilian Pshets. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy i zapraszamy do dalszego aktywnego korzystania ze zbiorów biblioteki, udziału w akcjach czytelniczych i konkursach.