Rok szkolny 2021/22 -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • Sukcesy /
  • Rok szkolny 2021/22

Rok szkolny 2021/22

Analiza osiągnięć uczniów w konkursach przedmiotowych i pozaprzedmiotowych w roku szkolnym 2021 /2022

Konkursy przedmiotowe:

Konkurs polonistyczny- udział wzięło 15 uczniów z klas VIII.  Julia Stańczuk z kl. VIII B zakwalifikowała się i wzięła udział w etapie rejonowym konkursu.

Konkurs języka angielskiego – udział wzięło 21 uczniów z klas VIII. Alicja Bindas z kl. VIII B zakwalifikowała się i wzięła udział w etapie rejonowym konkursu.

Konkurs matematyczny- udział wzięło 9 uczniów z klas VII i VIII.

Konkurs historyczny- udział wzięło 6 uczniów z klas VIII.

Konkurs fizyczny- udział wzięło 4 uczniów z klas VIII.

Konkurs chemiczny- udział wzięło 15 uczniów z klas VIII.

Konkurs biologiczny- udział wzięło 3  uczniów. z klas VIII.

Konkurs geograficzny- udział wzięło 2  uczniów z klas VIII.

 

Konkursy pozaszkolne ( pozaprzedmiotowe):

– Miejski konkurs plastyczno- ekologiczny „STOP SMOG” w ramach projektu „Eko Akcja”: udział wzięło 20 uczniów z kl. I- III. W kategorii szkoła podstawowa klasy I – III  I miejsce zajął  Kacper Teodorczuk z kl. III B , II miejsce- Anna Stelęgowska z kl. III A, wyróżnienia zdobyli:  Zuzanna Socha z kl. III A, Szymon Trębicki z kl. III B, Lena Mystkowska z kl. III A,  Alicja Nowakowska z kl. II B,  Adam Kiryluk z kl. II B, Amelia Sobieszczuk z kl. III B, Zuzanna Odowska z kl. III A, Miłosz Bałkowiec z kl. III B, Kacper Małyska z kl. III B, Julia Uścińska z kl. II A, Kaja Badowska – Małyszka z kl. III B, Nikola Krassowska z kl. III B, Bartosz Jakubik z kl. III A, Aleksandra  Horosz z kl. III A.

– IV Konkurs Recytatorski im. Franciszka Kobryńczuka: w eliminacjach szkolnych wzięło udział 24 uczniów. Do finału powiatowego zakwalifikowały się: w I kategorii wiekowej przedszkolaki- Iga Łach, w II kategorii wiekowej uczniowie klas I- IV: Maja Kazimierczuk z kl. IV B i Wiktoria Woźniak z kl. IV B, w III  kategorii wiekowej uczniowie klas V- VIII: Julia Salach z kl. VIII B i Natalia Kmita z kl. VIII B. W finale powiatowym I miejsce w II kategorii wiekowej zajęła Maja Kazimierczuk, w III kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymała Natalia Kmita.

– Konkurs „List do Taty”- udział wzięło 10 uczniów z kl. IV- VIII.  W etapie okręgowym wyróżnienie otrzymał  Jakub Chmielak z kl. V B.

 

– III edycja Wojewódzkiego Konkursu Polonistyczno-Artystycznego „Odkryj lektury… na nowo” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty: udział wzięło 31 uczniów w II grupach wiekowych IV- VI i VII- VIII. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się: w kat. kl. IV- VI: Marta Kukawska i Zuzanna Jaszczuk z kl. IV B, Kamil Żółkowski, Jakub Chmielak, Michał Piwko z kl. V B, Klaudia Księżopolska z kl. IV B; w kat. kl. VII- VIII:

Julia Matusik z kl. VIII B, Julia Stańczuk z kl. VIII B,  Alicja Bindas i Maja Gryncewicz z kl. VIII B, Natalia Kmita z kl. VIII B. W finale konkursu tytuł finalisty zdobyła Julia Matusik z kl. VIII B, Julia Stańczuk z kl. VIII B zajęła III miejsce, otrzymując tytuł laureatki.

 

– Konkurs BRD: naszą szkołę reprezentowały: 4 osobowa drużyna z kl. IV- VI i 3 osobowa drużyna z kl. VII- VIII. W etapie powiatowym III miejsce zajęła grupa młodsza w składzie

Maja Ciok z kl. V B , Nela Sosnowska z kl. V B , Szymon Milik z kl. V B , Dawid Borys z kl. V B  , a II miejsce grupa starsza – Stanislaw Golatowski z kl. VIII D, Mateusz Garwacki z kl. VIII D , Mateusz Murawski z kl. VIII B.

 

 

– Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny: udział wzięło 36 uczniów z naszej szkoły. W kategorii Maluch klasa 4 szkoły podstawowej wyróżnienie otrzymał Maciej Gołoś z kl. IV B,   Kadet klasa 8 szkoły podstawowej wyróżnienie otrzymał Dawid Dyńka z kl  VIII D.

– I Konkurs Biologiczny ŚWISTAK  dla uczniów mazowieckich szkół podstawowych:  w etapie szkolnym udział wzięło 13 uczniów z kl. VIII.  W kolejnym, w wojewódzkim etapie konkursu reprezentowali nasza szkołę: Dawid Dyńka z kl. VIII D, Michał Wąsowski z kl. VIII D, Jakub Wojtkowski z  kl. VIII D.

– V edycja konkursu fotograficzno- literackiego „Jestem stąd”: udział wzięło 3 uczniów z kl. II i VIII.

– Konkurs „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków”: udział wzięło 5 uczniów z kl. V B.

– 43. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”: w eliminacja szkolnych  wzięło udział 6 uczniów. W eliminacjach powiatowych nasza szkołę reprezentowali: Anna Iwańska z kl. VII A, Stanisław Golatowski z kl. VIII D i Tomasz Skibniewski z kl. VI B, który zajął IV miejsce w grupie I – Szkoły podstawowe, kl. I – VI

– 45 Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”: udział wzięło 25 uczniów z kl. I- VIII.          W finale powiatowym konkursu szkołę reprezentowały: w kategorii 1 (grupy sześciolatków, szkoły podstawowe kl. I- III)-  Iga Pałka z kl. III A, w kategorii 2 (szkoły podstawowe kl. IV- VI)-  Maja Kazimierczuk z kl. IV B w kategorii 3 (szkoły podstawowe kl. VII-VIII)- Julia Salach z kl. VIII B.

– I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI „That seems easy” pod patronatem Burmistrza  Miasta  zorganizowany w naszej szkole w ramach programu grantowego Santader TO(działa)MY: naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów. II miejsce zajął Dawid Gnoiński z kl. VI B.

– X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ” Świętowanie niedzieli w mojej rodzinie”: nasza szkołę  reprezentowała Iga Łach  z oddziału przedszkolnego, zajęła I miejsce w kategorii III dzieci pięcioletnie.

– Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na ilustrację do wybranego wiersza K.K. Baczyńskiego: udział wzięły 3 uczennice z kl. VII.

– III Turniej Szachowy w ramach programu „Szachy w szkole”: w eliminacjach szkolnych wzięło udział 33 uczniów. W kolejnym etapie nasza szkołę reprezentowali: Adrian Górny z klasy III B, Zuzanna Piwko z klasy IV B i Wiktor Flażyński z klasy IV A.

–  Konkurs recytatorski dla uczniów i przedszkolaków ,,Brzechwa recytowany” zorganizowany w naszej szkole w ramach wystawy „Brzechwa zobrazowany- Mała Stolica w Podróży”: w konkursie wzięli udział uczniowie klas III oraz przedszkolaki.

– Konkurs „Promuj razem z nami – podlaskie kapliczki, krzyże swoimi zdjęciami” organizowany przez KSM Diecezji Drohiczyńskiej: 10 uczniów z kl. VII i VIII przygotowało prace konkursowe. II miejsce zajęła Julia Lewandowska z kl. VIII B i  Krzysztof Sadkowski z kl. VIII C , III miejsce – Maja Łotkowska z kl. VIII E

 

Konkursy szkolne:

– Konkurs o kardynale Stefanie Wyszyńskim w związku z jego beatyfikacją: udział wzięło 30  uczniów. W klasach młodszych: I miejsce zajął Bartosz Jakubik z kl. III A, II miejsce – Aleksander Jaszczuk z  kl.  III A, III miejsce – Michał Mieszało z kl. III A. Wyróżnienia otrzymały Anna Stelęgowska z kl. III A, Antoni Okorski z kl. IIIA. W kategorii klas starszych: I miejsce zajął Maciej Chmielewski z kl. VII D, II miejsce -Wiktor Zając z kl. VI A, III miejsce – Maja Nowotniak kl. VI B. Wyróżnienia otrzymały  Natalia Galicka z  kl.VI B, Magdalena Bujalska kl. VII D.

 

– Konkurs literacki „W świecie baśni”: udział wzięły 3 osobowe drużyny z klas III.  I miejsce zajęła klasa III B,  II miejsce- klasa III A.

-Konkurs na najlepsze wiosenne przebranie „Wiosna w Jedynce”:  nagrodzeni zostali uczniowie: Wiktoria Stelęgowska z kl. I A, Maja Matusik z kl. I A, Daria Dubińska z kl. I A, Julia Uścińska z kl. II A, Krystian Baran z  kl. III A, Kacper Małyska z kl. III B, Adrian Górny z kl. III B, Ada Kalinowska z  kl. IV A, Laura Florczak z kl. V B, Maria Gołoś z kl. VII A oraz klasy: III A, I A, VI B, II A, IV B.

– Konkurs na najciekawszy sposób przyniesienia książek „Dzień bez plecaka”: I miejsce zajął Kamil Żółkowski z kl. VB, II miejsce – Amelia Biernacka z kl. IA, III miejsce- Krzysztof Sadkowski z kl. VIIIC.

– Konkurs na aranżacje przestrzeni szkolnych – „Szkoła i my” (opracowanie pomysłu na aranżację  wspólnie użytkowanego miejsca w szkole): spośród 3 projektów zakwalifikowanych do finału  poprzez głosowanie wybrany został projekt uczniów klasy            IV A „ Kolorowa szkoła”.

– Konkurs biblioteczny „Wizyta w literackiej krainie”: w konkursie uczestniczyło 11 uczniów. W grupie wiekowej kl. I- III: I miejsce zajęła Anna Stelęgowska z kl. III A, II miejsce- Marta Marchel z kl. II B, III miejsce- Wiktoria Dubińska z kl. III B, wyróżnienie otrzymał- Kacper Teodorczuk z kl. III B; w grupie wiekowej kl. IV- VIII: I miejsce (ex aequo) zajęły Anna Iwańska z kl. VII A i Maria Gołoś z kl. VII A.

– Konkurs świetlicowy „Żyję zdrowo, żyję mądrze”: uczestniczyło 31 uczniów z klas. I A, II A, III A, autorzy konkursowych prac plastycznych uczestniczyli  w wycieczce edukacyjnej zorganizowanej przez LUTUR dla uczniów szkół podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół”.

– Konkurs języka angielskiego „My World” dla klas III: udział wzięły dwie trzyosobowe drużyny z klas III A i III B. I miejsce zajęła klasa III A, II – kl. III B.

– Konkurs języka angielskiego  „Do your best „- klasy V: udział wzięło 15 uczniów. I miejsce zajęła Anna Ambroziak z kl. V B i Amelia Wojtkowska z kl. V A, II miejsce-  Emilia Jedlińska  z kl. V B,  III miejsce Hanna Badowska- Małyszka z kl. V A.

– Szkolny konkurs języka angielskiego” Spelling Bee” dla uczniów klas 4: klasy reprezentowały 3 osobowe zespoły. Klasa IV A zdobyła 32 punkty i I miejsce,  klasa IV B 30 punktów i II miejsce.

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 35 konkursach, w tym 8 przedmiotowych  i                    27  pozaprzedmiotowych  (17 pozaszkolnych i 10 szkolnych ). Uczniowie najchętniej  i najbardziej licznie brali udział w konkursach plastycznych, językowych i literackich.

Największe osiągnięcia naszych uczniów  to:

– Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny: Maciej Gołoś z kl. IV B otrzymał wyróżnienie w kategorii Maluch- klasa 4 szkoły podstawowej, Dawid Dyńka z kl.  VIII D – wyróżnienie w kategorii Kadet- klasa 8 szkoły podstawowej.

– III edycja Wojewódzkiego Konkursu Polonistyczno-Artystycznego „Odkryj lektury… na nowo” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty: w finale konkursu w kategorii wiekowej uczniowie klas VII- VIII: Julia Stańczuk z kl. VIII B zajęła III miejsce i otrzymała tytuł laureata, Julia Matusik z kl. VIII B otrzymała tytuł finalistki.

 – IV Konkurs Recytatorski im. Franciszka Kobryńczuka: w powiatowym finale konkursu w II kategorii wiekowej uczniowie klas I- IV I miejsce zajęła Maja Kazimierczuk z kl. IV B, w III kategorii wiekowej uczniowie klas V- VIII wyróżnienie  otrzymała Natalia Kmita z kl. VIII B

– Konkurs  „List do Taty: w etapie okręgowym wyróżnienie otrzymał Jakub Chmielak z kl. V B.

– Konkurs BRD: w etapie powiatowym III miejsce zajęła grupa młodsza ( kl. IV- VI) w składzie Maja Ciok z kl. V B , Nela Sosnowska z kl. V B , Szymon Milik z kl. V B  , Dawid Borys z kl. V B  , a II miejsce grupa starsza( kl. VII- VIII) – Stanislaw Golatowski z kl. VIII D, Mateusz Garwacki z kl. VIII D , Mateusz Murawski z kl. VIII B.

 

 43. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”: W eliminacjach powiatowych Tomasz Skibniewski z kl. VI B zajął IV miejsce w grupie I – Szkoły podstawowe, kl. I – VI.

– I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI „That seems easy” pod patronatem Burmistrza  Miasta  zorganizowany w naszej szkole w ramach programu grantowego Santader TO(działa)MY:  II miejsce zajął Dawid Gnoiński z kl. VI B.

Diecezjalny konkurs „Promuj razem z nami – podlaskie kapliczki, krzyże swoimi zdjęciami” organizowany przez KSM Diecezji Drohiczyńskiej: II miejsce zajęła Julia Lewandowska z kl. VIII B i  Krzysztof Sadkowski z kl. VIII C , III miejsce – Maja Łotkowska z kl. VIII E.

 

Powrót do aktualności