Rok szkolny 2018/2019 -

• Sukcesy /

Konkursy przedmiotowe:

– Konkurs fizyczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 5 uczniów, najwyższy wynik osiągnęła Liwia Karakula z kl. VIII A.

– Konkurs chemiczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 10 uczniów, najwyższy wynik osiągnęła Liwia Karakula z kl. VIII A, wzięła udział w etapie rejonowym oraz wojewódzkim, gdzie zdobyła tytuł finalistki.

– Konkurs języka niemieckiego: w etapie szkolnym uczestniczyło 11 uczniów, najwyższy wynik osiągnęła Liwia Karakula z kl. VIII A.

–  Konkurs historyczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 11 uczniów, najwyższy wynik osiągnęli Filip Warmiński z kl. VII C i  Gabriela Oleszczuk z kl. VIII C.

– Konkurs matematyczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 13 uczniów. Liwia Karakula z kl. VIII A oraz Aleksandra Czerkas z kl. VIII C wzięły udział w etapie rejonowym. Liwia Karakula zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, gdzie zdobyła tytuł finalistki.

– Konkurs geograficzny: w etapie szkolnym uczestniczyło 7 uczniów, najwyższy wynik uzyskała Liwia Karakula z kl. VIII A i wzięła udział w etapie rejonowym.

– Konkurs biologiczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 7 uczniów: najwyższy wynik uzyskała Liwia Karakula z kl. VIII A i wzięła udział w etapie rejonowym oraz wojewódzkim, gdzie zdobyła tytuł finalistki.

– XXIV Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolna Polskę” w etapie szkolnym uczestniczyło 5 uczniów. Najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Kondracka z kl. VIII A.

– Konkurs języka angielskiego: w etapie szkolnym uczestniczyło 17 uczniów. Najwyższy wynik osiągnęła Liwia Karakula z kl. VIII A i zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

– Konkurs języka rosyjskiego: w etapie szkolnym uczestniczyło 3 uczniów, najwyższy wynik osiągnęła Julia Serewiś z kl. VIII C.

– Konkurs Mini LOGIA : w etapie szkolnym uczestniczyło 2 uczennice, które zakwalifikowały się do II etapu: Liwia Karakula z kl. VIII A oraz Julia Jurczak z kl. VIII C, a w finałowym etapie konkursu Liwia Karakula zdobyła tytuł laureata.

– Konkurs polonistyczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 7 uczniów. Najwyższy wynik i kwalifikacja do etapu rejonowego- Liwia Karakula z kl. VIII A , w etapie wojewódzkim Liwia uzyskała tytuł finalistki.

– XVI edycja Konkursu Ekologicznego „Bądź świadomy- walcz ze smogiem!”: na etap szkolny uczniowie przygotowali 48 prac. W kategorii „Plakat ekologiczny ” I miejsce zajął Filip Pytel z kl. III A, w  kategorii „Komiks”- Jędrzej Pietrzykowski z kl. V C. Prace zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu. Wyróżniono  plakaty oraz komiksy Wiktora Zająca z kl. III A, Pauliny Pogorzelskiej z kl. III A, Magdaleny Rogozińskiej kl. VI B i Aleksandry Danielak kl. VI A.

Powiatowe konkursy przedmiotowe dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych, organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej- Curie:

– Powiatowy Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 15 uczniów naszej szkoły. W kategorii szkoły podstawowe III miejsce zajęła Julia Jurczak z kl. VIII C.

-VIII Powiatowy Konkurs Języka Rosyjskiego dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 7 uczniów.

– X Powiatowy Konkurs Chemiczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 8 uczniów. W kategorii szkoły podstawowe II miejsce zajął Wojciech Toporowski z kl. VIII A.

–  X Powiatowy Konkurs Literacki „U Marysi” dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 3 uczniów. W kategorii szkoły podstawowe II miejsce zajął Jakub Rzewnicki z kl. VIII C, III miejsce-  Julia Jurczak z kl. VIII C.

– V Powiatowy Konkurs Polonistyczny Spotkania Recytatorów U Marysi dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 2 uczniów. W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajęła Julia Stańska z kl. VIII C, II miejsce- Dominika Krejckant z kl. VIII C.

–IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 15 uczniów. W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajęła Liwia Karakula z kl. VIII A, II miejsce – Aleksandra Czerkas z kl. VIII C.

–  IX Powiatowy Konkurs Fizyczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 11 uczniów z naszej szkoły. W kategorii szkoły podstawowe III miejsce zajęła Julia Jurczak z VIII C.

-X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych udział wzięło13 uczniów.

–X Powiatowy Konkurs Biologiczny: udział wzięło 4 uczniów z naszej szkoły. W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajął Wojciech Toporowski z kl. VIII A . III miejsce- Kacper Wyszomierski z kl. VIIIC.

–X Powiatowy Konkurs z Geografii dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych: udział wzięło 3 uczniów. W kategorii szkoły podstawowe III miejsce zajął Wojciech Toporowski z kl. VIII A

VII Powiatowym Konkursie Wiedzy „Super Trzecioklasista” „W kręgu naszych baśni” wzięli udział: Iga Zalewska i Marta Adamczuk z kl. III A, Tomasz Skibniewski i Dawid Gnoiński z kl. III B, Nikola Bednarczyk i Aleksander Protasiewicz z kl. III C. Wyróżniono Martę Adamczuk i Tomasza Skibniewskiego.

– IV Konkurs Ortograficzny Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae”: Julia Jurczak z kl. VIII C  i Wojciech Toporowski kl. VIII A otrzymali wyróżnienia.

– Międzynarodowy Konkursu Matematycznego Kangur –w etapie szkolnym 70 uczestników Wynik bardzo dobry uzyskali : Liwia Karakula kl. VIII A, Szymon Milik kl. II C. Wyróżnienie otrzymali : Olgierd Wojewódzki kl. III B, Anna Skrzeczkowska  kl. III C Maja Gryncewicz kl. V A Mateusz Pietrzak kl. VI D , Jacek Cymborowski kl. VII B, Julia Jurczak kl. VIII C.

– Konkurs „Smak ekologicznej żywności”: udział wzięło 22  uczniowie klas IV-VI i VII-VIII. Liwia Karakula z kl. VIII C i Weronika Rojek z kl. VIII C oraz Julia Stańczuk z kl V A i Kacper Jurczak z kl. V E, zakwalifikowali się oraz wzięli udział w etapie finałowym.