Opinie o naszej szkole -

• Sukcesy /

Opinie o naszej szkole

Co mówią o nas: Nasi Uczniowie

„W naszej klasie jest najlepiej. Nie jesteś sam, wszyscy służą pomocą. Możesz się uczyć na błędach. Mam przyjaciół, jest jak w drugim domu. Mamy fajne zajęcia sportowe.” Uczniowie kl. I 2021
„Zapraszamy do naszej szkoły! W naszej szkole jest masa różnych zajęć : szachy,taneczne, plastyczne, korekcyjne. Dal każdego cos się znajdzie. Jest również świetlica, w której jest dużo zabawy: klocki, puzzle, zajęcia. Idziesz tam po lekcjach i masz czas dla siebie.” Uczeń klasa III. 2021
 „Edukacje w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim rozpoczęłam 8 lat temu. Ten rok jest ostatnim, który spędzam w tej szkole. Kompetentni oraz mili nauczyciele bardzo pomogli mi sprostać wyzwaniom jakie stawiał przede mną program nauczania. W wyposażeniu szkoły dużym dla mnie plusem są tablice interaktywne, na których bardzo przyjemnie się pracuje. Plusem jest tez duża, dobrze wyposażona sala gimnastyczna oraz mniejsze sale sportowe. Na szczególne podkreślenie zasługują oddziały dwujęzyczne. Dzięki nim bardzo rozwinęłam moją znajomość języka angielskiego. Dzięki klasie dwujęzycznej uczestniczyłam też w wielu ciekawych wydarzeniach. Edukacja nie jest jedyna rzeczą, którą dała mi szkoła. Poza realizacją podstawy programowej mogłam też rozwijać swoje pasje dzięki różnym zajęciom pozalekcyjnym np. kółku muzycznym. W szkole panuje przyjazna atmosferę. Zarówno w początkowych klasach jak i późniejszych nauczyciele oraz pracownicy szkoły byli bardzo mili i chętni do pomocy. Na pewno na dużej zapamiętam szkolne wydarzenia oraz wycieczki, w których brałam udział. Wszystkie lata edukacji będę wspominać bardzo miło, dlatego zachęcam do nauki w  tej szkole”.      Uczennica klasa VIII 2021

Zał. 3. list uczennicy kl. VIII do przyszłych pierwszoklasistów. Zał. 4. List uczennicy kl. VIII do kandydatów do oddziałów dwujęzycznych.

Co mówią o nas: Nasi Absolwenci.

„Bardzo milo wspominam lata spędzone w szkole podstawowej. Spotykamy się w gronie znajomych do dziś i wspominamy mile spędzony czas i nowych ludzi, nasze dawne dylematy, które utkwiły nam w pamięci na długo. Absolwentka 2008r.
„Z czasów mojego pobytu  w tej szkole chciałbym ocalić wspomnienia klasy, w której byliśmy ze sobą bardzo blisko i nauczycieli. Niezwykle życzliwych, którzy umieli zainteresować mnie i kolegów przekazywanymi treściami. Tym co, kojarzy mi sią z ta szkole, i co zawsze cieszy mnie, gdy tu wracam jest wspaniała atmosfera radości i wspólnoty, wyrażająca się w całym gwarze, który tu słychać.” Absolwent 2006
„W pamięci pozostaje mi wspaniała atmosfera szkoły. Radość codziennego dnia. Fajni nauczyciele. Zajęcia były ciekawe. Z wielka radością mam zaszczyt wspominać tamte czasy.” Absolwent 1986.

Co mówią o nas: Rodzice

„Chcemy wyrazić uznanie dla nauczyciela naszych dzieci. Doceniamy wielkie zaangażowanie, indywidualne podejście, serdeczne relacje. W każdym dziecku odnajduje on dobre cech, dostrzega potencjał, wzmacnia jego rozwój. Jest to szczególnie widoczne w tym wyjątkowym  i trudnym czasie pandemii. Widzimy jak nauczyciel kocha swój zawód, wykonuje go z pełnym zaangażowaniem, pasją i jak najbardziej profesjonalnie.” Z listu rodziców uczniów  kl. II  do dyrektora szkoły -. 2020r.
„Pani Dyrektor…chciałam pochwalić, a tym samym docenić pracę i zaangażowanie Nauczyciela. Ma ogromną cierpliwość do mojego syna i nieustannie podejmuje próby motywowania Go do nauki. Dla Niego poświęca swój wolny czas,  wspierając Go dodatkowymi wyjaśnieniami i materiałami, które mają Mu pomóc w nauce. Cieszę się i mam ogromny szacunek oraz wdzięczność „ Z e-maila  rodzica ucznia  kl. VIII  do dyrektora szkoły -. 2021r.

Co mówią o nas: Nauczyciele i dyrektorzy szkół, z którymi współpracujemy nad rozwojem edukacji.

„Nasza ulubiona szkoło w Sokołowie Podl, bardzo dziękujemy za zaproszenie, wiedzę, pasję i wiarę w jakość edukacji. „ Uczestnicy wizyty studyjnej programu Całościowy Rozwój Szkoły i Akademii Liderów Oświaty Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej,  2019.
„Duża kreatywność nauczycieli  w doborze metod aktywizujących. Każde dziecko ma możliwość wypowiedzi. Bardzo dobra komunikacja pomiędzy nauczycielem a dziećmi. Duży nacisk na modelowanie poprawnej postawy wobec rozwiązań problemu. Czas na osobistą refleksję ucznia. „ Nauczyciele ze szkół z województw: mazowieckiego, lubelskiego i pomorskiego  – III Panel  w programie rozwojowym Szkoła Ucząca Się 2017r.
„Gratulujemy! Zaangażowanych rodziców, otwartych uczniów, twórczego i aktywnego zespołu nauczycieli, dobrego zarzadzania,  hojnych sponsorów „ Szkoły z woj. mazowieckiego – II Panel  w programie rozwojowym Szkoła Ucząca Się 2012r.

Co mówią: Goście zagraniczni z różnych programów.

„I would say that your school is  among   the best schools I have ever visited. Every teacher as well as student of this school are lovely, friendly and extremely active.
„Keep up the fight and work hard.” Program International Education/ SGH Warszawa – 2018r.
„Thank you for the hospitality and warm welcome in your school.” Head of education department of Jekabpils, Latvia.  2016r – wizyta studyjna.