Konkursy polonistyczne, literackie 2018/19 -

• Sukcesy /

Konkursy polonistyczne, literackie 2018/19

–  II Powiatowy Konkurs Poetycki im. Franciszka Kobryńczuka: w konkursie wzięło udział 6 uczniów. W  kategorii klasy I- IV- I miejsce zajęła Maja Kazimierczuk z kl. I B, II miejsce – Olga Wyszomierska z kl. IVB. W  kategorii klasy V- VII III miejsce zajął Kamil Kaczmarczyk z kl. VI B.

– XI Konkurs Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego: w szkolnych eliminacjach wzięło udział 14 uczniów z kl. I- VIII. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali : Maja Kazimierczuk kl. I B, Nina Sękal kl. II C, Alicja Suchożebrska kl. VI A, Olga Wyszomierska kl. IV B, Gabriela Oleszczuk kl. VIII A, Kacper Wyszomierski kl. VIII C. Wyróżniono: Lenę Sobieską kl. I A, Annę Iwańską kl. IV A i Julię Salach kl. V B. W eliminacjach miejskich : w I grupie wiekowej I miejsce zajęła Maja Kazimierczuk kl. I B, wyróżnienie otrzymała Nina Sękal. W II grupie wiekowej – I miejsce Alicja Suchożebrska z kl. VIA, wyróżnienie otrzymała Olga Wyszomierska. W finale powiatowym Maja Kazimierczuk i Alicja Suchożebrska zajęły I miejsce w I i II grupie wiekowej.

– 42 Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka:. w szkolnych eliminacjach wzięło udział 16 uczniów z klas I- VIII. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie: z klas I- III : Maja Kazimierczuk z kl.  I B, Nina Sękal II C; z klas IV- VI: Julia Salach z kl. V B, Alicja Suchożebrska z kl. VI A; z klas VII- VIII: Kacper Wyszomierski z kl. kl. VIII C i Aleksandra Krakowska z kl. VII B.  Wyróżniono: Annę Tomaszewską z kl. IV A, Annę Iwańską z  kl. IV A, Olgę Wyszomierską z kl. IV B.

–XXXVI Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego: w szkolnych eliminacjach wzięło udział 7 uczniów z klas I- VI. Do eliminacji miejskich zakwalifikowano: z klas I- III Maję Kazimierczuk kl. I B. Amelię Retko z kl. I B, Ninę Sękal z kl. II C; z klas IV- VI: Julię Salach z kl. VB, Alicję Suchożebrską z kl. VI A i Annę Tomaszewską z kl. IV B. Wyróżniono Dorotę Klimczuk z kl. II B. W eliminacjach miejskich w grupie uczniów klas I- III wyróżnienie otrzymała Maja Kazimierczuk z kl. I B oraz Amelia Retko z kl. I B,  w grupie uczniów kl. IV- VI – I miejsce zajęła Alicja Suchożebrska z kl. VI A. W powiatowych  eliminacjach II miejsce w starszej grupie wiekowej zajęła Alicja Suchożebrska, a II miejsce w młodszej grupie wiekowej zajęła Maja Kazimierczuk z kl. I B oraz wzięły udział w finale konkursu w Siedlcach.

-Quiz Literacki „Świat Baśni”: w quizie uczestniczyły czteroosobowe drużyny w składzie: IV A: Anna Iwańska, Maria Gołoś, Sara Pawluk, Patrycja Sobieszczuk , IV B: Laura Aleksandrowicz, Lena Plichta, Zofia Przewoźnik, Olga Wyszomierska, IV C: Magdalena Bujalska, Wiktor Dabiński, Wiktoria Kaszuba, Maja Świnarska, IV D: Patryk Adamczuk, -Nikola Białobrzeska, Julia Bukowicka,  Oliwia Maksymiak. I miejsce zajęli-  uczniowie kl. IV C, II miejsce – uczniowie kl. IV A, III miejsce  – uczniowie kl. IV B, IV miejsce – uczniowie kl. IV D.

– W Konkursie Mistrz Mowy Polskiej I miejsce zajęła klasa VI D.

– Konkurs Pięknego czytania w kl. III B: zwycięzcy to: Kalina Kowalczyk, Maja Wrzyszcz, Tomasz Skibniewski.

Konkurs biblioteczny „Najlepsza książka na świecie”: udział wzięło 36 uczniów z kl. I- IIIi 94 z kl. IV- VIII. W kl. I- III:I miejsce zajęli: Maksymilian Kobyliński z kl. III A, Filip Pytel z kl. III A, Iga Zalewska z kl. III A. Natalia Galicka z kl. IIIB, w kl. IV- VI I miejse zajął Antoni Marciniak z kl. VI C.

– „Gra z książką”dla kl. IV- VIII: najlepsi okazali się : z kl. IV I miejsce zajęła kl. IV A, w kl. V- VB, W kl. VI – VI B, w kl. VII – VII C, w kl. VIII- VIII C.

-XXXVI Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego: w powiatowych  eliminacjach II miejsce w starszej grupie wiekowej zajęła Alicja Suchożebrska, a II miejsce w młodszej grupie wiekowej zajęła Maja Kazimierczuk z kl. I B oraz  wzięły udział w finale konkursu w Siedlcach.

– IV Konkurs Ortograficzny Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae”: Julia Jurczak z kl. VIII C  i Wojciech Toporowski kl. VIII A otrzymali wyróżnienia.