Październik pełen wrażeń -

Pracownicy

  • Strona główna /
  • O szkole /
  • Pracownicy /
  • Październik pełen wrażeń

Październik pełen wrażeń

Konkurs im. Franciszka Kobryńczuka

6 października odbyły się eliminacje V Konkursu Poetyckiego im. Franciszka Kobryńczuka. Utwory o przyrodzie i lesie recytowali uczniowie w dwóch grupach: I-III i V-VIII Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Lena Mystkowska klasa IVa, Iga Pałka klasa IVa, Marcel Korzątkowski klasa Vb i Lena Sobieska klasa Va. Regionalny etap konkursu odbył się w Bibliotece Pedagogicznej. W grupie wiekowej klas I-IV III miejsce zajęła Iga Pałka, w grupie wiekowej klas V-VIII II miejsce zajął Marcel Korzątkowski. Gratulujemy wspaniałych występów wszystkim naszym recytatorom!

Zawody sportowe

Uczniowie klas 6 oraz 5 zdobyli srebrny medal w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłkarskich piątkach. Starsi chłopcy wywalczyli srebrny medal w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Dziewczęta z 8 klas uplasowały się na 3 miejscu Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Rywalizowały ze Szkołą Podstawową w Sterdyni, Szkoła Podstawową nr 4 oraz Szkołą Podstawową w Łazowie. Gospodarzem zawodów była szkoła w Sterdyni.

Konkurs im. K.I. Gałczyńskiego

27 października odbyły się eliminacje do XIII Konkursu recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego. W bibliotece szkolnej zaprezentowało się 16 uczniów. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się: Jolanta Osińska klasa Ib, Maja Kazimierczuk klasa Vb, Wiktoria Woźniak klasa Vb, Olga Wyszomierska klasa VIIIb, Laura Aleksandrowicz klasa VIIIb. Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

Tydzień autorytetów

Od 11 do 18 października w naszej szkole trwał Tydzień autorytetów. Pierwszego dnia mieliśmy okazję poznać historię niesamowitej i inspirującej pisarki, nowelistki, krytyczki literackiej, Marii Konopnickiej. Patronem drugiego dnia był Ignacy Łukasiewicz, pionier przemysłu naftowego, którego wynalazek rozjaśnił mrok w niejednym domu w Polsce i na całym świecie. W kolejnym dniu uczniom przybliżona została postać Wandy Rutkiewicz. Tej polskiej alpinistce udało się zdobyć  aż osiem ośmiotysięczników, a jednym z tych szczytów był K2. W piątek  mieliśmy okazję usłyszeć historię Marii Grzegorzewskiej. Tydzień autorytetów zakończyły obchody Dnia Papieskiego, którego hasło w tym roku to ,,Blask Prawdy”. W tym dniu uczniowie naszej szkoły mogli liczyć na wiele interesujących wyzwań. Mamy nadzieję, że ten tydzień przyniósł wiele inspiracji naszym uczniom i może odnaleźli swój życiowy autorytet.

Konkurs „Elżbieta II – portret królowej”

„Elżbieta II- portret królowej?  to konkurs zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wzięło w nim udział aż 77 uczniów naszej szkoły. To naprawdę rekordowa liczba. Na podium znalazły się Karolina Chojnowska z klasy VIII B, Aleksandra Bujalska z klasy V B i Zuzanna Socha z klasy IV B. Wyróżniono również prace Leny Mystkowskiej i Wiktorii Wiktorowskiej. Wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali słodkie upominki podczas ogłoszenia wyników. Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom.

Spotkanie integracyjne z przedszkolakami

22 października klasa 8a zorganizowała spotkanie integracyjne z przedszkolakami. Uczniowie przeprowadzili podchody, zabawy oraz prztgotowali ognisko z przekąskami. Zadania były wymyślane przez przedszkolaki podczas gry w podchody. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.  Uczniowie jak i przedszkolaki spisali się na medal. Klasa 8 wykazała się odpowiedzialnością i opiekuńczością. Dzieci grzecznie i kretywnie spędzały czas.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość z okazji tego dnia przygotowali uczniowie z koła teatralnego i muzycznego, którzy swoje niesamowite umiejętności zawdzięczają p. Rejowskiej oraz p.Filiksowi. Serdecznie dziękujemy pracownikom naszej szkoły za codzienny trud oraz starania na rzecz nauczania i wychowania uczniów. Był to dzień niezapomniany, przepełniony radością i optymizmem.

Akcja “Pełna miska dla schroniska”

Samorząd Szkolny, jak co roku, we wrzesniu I październiku przeprowadził zbiórkę karmy dla zwierząt z sokołowskiego schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom I cieszymy się, że tak wielu uczniów naszej szkoły jest  wrażliwych na los porzuconych zwiierząt.

Autorzy:  Sara Pawluk, Patrycja Sobieszczuk, Milena Trebnio, Mateusz Chomać

Zdjęcia: fb szkolny

Wybranie i opracowanie prezentacji zdjęć: Mateusz Chomać

Powrót do aktualności