20 listopada 2018 r- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka -

MDPD

20 listopada 2018 r- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

MDPD

20 listopada- wtorek, przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych- Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.  Podjęliśmy działania mających na celu uczczenie tego dnia będzie symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również z tymi, których prawa nie są przestrzegane.
Uczniowie oraz nauczyciele uczcili ten fakt i przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Klasy robiły sobie wspólne zdjęcie i umieszczały je na Facebookowej- stronie szkoły Fotogaleria. Uczniowie przyozdabiali swoją salę na niebiesko np. niebieskimi balonami, dekoracjami. Młodsze dzieci pomalowałytwarz na niebiesko ( np. serduszko na policzku). Przygotowano gazetki, prace plastyczne, listy do rodziców i nauczycieli.

MDPD1Nauczyciele przeprowadzili zajęcia w oparciu o scenariusze dostępne na stronie UNICEF- kliknij w zakładce współpraca ze szkołami- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tam też dostępna jest prezentacja i film na ten temat.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywny udział w obchodach.
Dyrekcja szkoły oraz Anna Pijorek- pedagog.

MDPD2