Nasze działania w roku szkolnym 2016/17

W  ramach obchodów Dnia Ziemi przygotowaliśmy kilka działań, które cieszyły sie duzym zainteresowaniem wśród członków szkolnej społeczności.
Samorząd Uczniowski zaproponował kolejny Kolorowy Dzień
, w którym dominowały zieleń i brąz.

kd78

12 kwietnia- Kolorowy Dzień

Już po raz kolejny Samorząd Uczniowski zaprosił członków naszej społeczności do współnej zabawy. 12 kwietnia  z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole dominował w ubiorach uczniów i nauczycieli kolor żółty!
Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z okazji nie posiadania tego dnia mundurka  i pokolorowali z nami szkołę na ten przepiękny, słoneczny i świąteczny kolor.

 IMG 20170412 155714

11 kwietnia 2017 r.  Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie  obchodziła Dni Olimpijczyka i Święto Patrona Szkoły – Janusza Kusocińskiego.

Z tych okazji odbyły się uroczysta akademia, w której uczestniczyła cała społeczność szkoły oraz liczne grono gości.Wśród zaproszonych osób znalazła się także delegacja z naszej placówki pani dyrektor- Zofia Steć, opiekun pocztu sztandarowego- pani Jolanta Uścińska, a także członkowie pocztu sztandarowego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- Zuzanna Robak i Jan Gajowniczek.

 

Działo się, działo- czyli Dzień Wiosny w naszej szkole!

 

st221 marca wiele się działo w naszej szkole. Tego dnia, jak co roku świętowaliśmy nadejście Wiosny!
Samorząd Uczniowski z dyrekcją, panią pedagog oraz Radą Rodziców, przygotowli moc atrakcji dla naszych uczniów.
Przede wszystkim odbył się tego Szkolny Mam Talent, podczas którego zaprezentowało się wielu "artystów" w różnych dziedzinach: tańcu, sporcie, śpiewie, malarstwie, grze na instrumentach. W trakcie zabawy nagrodzono jej uczestników słodkimi upominkami,  ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz niespodziankami, przygotowanymi przez opiekunów SU. Zabawę przygotowały panie: Anna Pijorek i  Joanna Hawryluk.
Fotogaleria: https://goo.gl/photos/49kE9VmaJi34FcX96
Pierwszy Dzień Wiosny to także moment otwarcia kącika gier i kolejny Kolorowy Dzień w szkole, w którym dominował kolor zielony!

w7691w56

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą, wspólną zabawę!

 Fotogaleria 2: https://goo.gl/photos/e3HshLs1k63J8kMq9

 

Ruszył Szkolny Kącik Gier i Zabaw!

100 7747Ruszył szkolny kącik gier i zabaw- Game Corner. Od pierwszych chwil istnienia cieszy się on dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów! To wspólna inicjatywa Dyrekcji szkoły i Samorządu Uczniowskiego.  Zgromadzono w nim rozmaite gry planszowe, karciane, logiczne, zręcznościowe, a także gry dywanowe i piłkarzyki, które wygraliśmy
w ramach konkursu "Kolorowe boiska".
Foto: https://goo.gl/photos/1BkWG15MW5LmPdUKA

Gry do Game Corner zostały zakupione ze środków zebranych w trakcie dyskotek, organizowanych przez Samorząd Uczniowski w 2015-2017.
Możecie z niego korzystać w trakcie przerw śródlekcyjnych lub podczas zajęć- pod opieką nauczyciela.
Obowiązuje w nim dobry humor i regulamin!


Pomagaliśmy w organizacji konkursu i wystawy pt: "Nasza szkoła jest OK"

ok728Od 21 marca możecie oglądać wystawę prac przygotowanych przez uczniów wszystkich klas uczących się w naszej szkole, w ramach szkolnego konkursu "Nasza szkoła jest OK!". Znajduje się ona nakorytarzu przed pokojem nauczycielskim.

Włączyliśmy się w zbiórkę pieniędzy dla chorego Wiktorka!

100 7536Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pieniążków dla chorego Wiktorka. Zebraliśmy 850 zł. Dziękujemy WAM za WASZE wspaniałe i otwarte SERCA! 

Zebrane pieniądze zostaną przekazane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Dyrekcję szkoły do organizatorów zbiórki.
Osoby, które chciałyby jeszcze wesprzeć ten szczytny cel mogą się kontaktować z Miejskim Przedszkolem nr 4 „Leśna Kraina”.

IMG 20170307 100423

 

 

 

d100 7456 9 lutego odbyła się Dyskoteka Walentynkowa, na którą Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów naszej szkoły.
Klasy 0-III bawiły w godzinach 16:00- 17:30, a klasy IV- VI w godzinach 17:45- 19:30.
Fotogaleria: https://goo.gl/photos/d6FdeV4d4VMdPEXx8


Jak zawsze wspaniałą zabawę poprowadził Dj  pan Hubert Goś. Opiekunowie SU przygotowali poczęstunek w postaci przepysznych pączków, które można było zakupić za symboliczne 1 zł oraz wody mineralnej.

 

 

Czerwono i radośnie, czyli Walentynki w szkole.

 

w747510 luty to dzień przepełniony radością, dowodami sympatii i przyjaźni,
a przede wszystkim kolorem czerwonym!

Ponieważ jest to kolor nieodzownie kojarzony z Miłością. Miłość zaś jest elementem przewodnim Dnia Św. Walentego, który dziś obchodziliśmy.

Walentynki 2017

 

wal52 Poczta Walentynkowa

 Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali walentynki podczas 3 i 4 godziny lekcyjnej. Walentynki będą rozdawane 10 lutego w kolejny kolorowy dzień w naszej szkole- CZERWONY.

Fotogaleria:

https://goo.gl/photos/JgPfGWMbTLjN9JEj7

 

Aukcja Laleczek UNICEF

 


100 7254Aukcja laleczek w ramach projektu UNICEF, z których dochód zostanie przekazany dla dzieci z Afryki, odbyła się 9 lutego.

Fotogaleria: https://goo.gl/photos/ZhCDpxtYJzQCFAhb8

 

Obchody 110 rocznicy urodzin patrona szkoły Janusza Kusocińskiego

13 stycznia obchodziliśmy bardzo ważną uroczystość dla całej naszej społeczności- 110 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły Janusza Kusocińskiego.Przewodnicząca SU- Gabrysia Robak przeczytała sprawozdanie z działań, które podjęła cała społeczność szkolna w związku z tegorocznymi obchodami rocznicy urodzin patrona.

Wybory Miss i Mistera

 

miss35 stycznia w każdej z klas V i VI odbyły się wybory Miss i Mistera, wg ściśle ustalonych w regulaminie kryteriów. Wybieraliśmy osoby wyróżniające się na tle klasy nie tylko urokiem osobistym, ale przede wszystkim szeroko pojętą wrażliwością  i kulturą osobistą. Wśród kryteriów znalazły się także takie jak: przynajmniej DOBRA ocena z zachowania, miła aparycja,  elokwencja,  bycie koleżeńskim, miłym i uczynnym w szkole i poza nią.

A oto ich wyniki w poszczególnych klasach:

 


Klasa V A:

Miss- Emilka Jurczak
Mister- Marcel Marcyniuk
Klasa V B:
Miss- Gabrysia Jenerałek
Mister- Dawid Podniesiński
Klasa V c:

Miss- Kinga Łukasiewicz
Mister- Jaś Gajowniczek
Klasa VI A:
Miss- Martyna Karakula
Mister- Karol Kozioł
Klasa VI B:
Miss- Zuzia Kasuska
Mister- Bartek Lipka
Klasa VI C:
Miss-  Julia Serewiś
Mister- Jakub Rzewnicki
Klasa VI D:
Miss- Ola Lalak
Mister- Mateusz Stolarczuk

Wszyscy wybrani uczniowie zostali udekorowani podczas dyskoteki choinkowej przez panią dyrektor Zofię Steć oraz pana vicedyrektora Sławomira Wróblewskiego i opiekunów SU,  specjalnie przygotowaną na tę okazję pamiatkową szarfą. Otrzymali także słodkie upominki.

 

 

 

Andrzejki

wos100 6253Coroczną tradycją w naszej szkole jest odbywająca się w okolicy Andrzejek, połączona z wróżbami zabawa, organizowana  przez opiekunów i członków Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

Tegoroczna impreza odbyła się 16 listopada, w dwóch turach.
Od godziny 16:00 do 17:30 bawili się uczniowie klas I- III, a od 17:30 do 19:30 klas IV- VI.

an100 6073an100 6083an100 6088an100 6090

Uczniowie, którzy przybyli bardzo licznie na dyskotekę, mogli skorzystać z przygotowanych przez członków SU atrakcji oraz zakupić za symboliczną kwotę słodki poczęstunek lub napój, przyniesiony przez przedstawicieli klasowych samorządów oraz opiekunów SU.

an100 6095an100 6127

Ciastka z wróżbą przygotowała sama przewodnicząca SU- Gabrysia Robak. Herbatniki i napoje, w postaci wody niegazowanej zapewnili zaś opiekunowie sklepiku szkolnego.

an100 6136an100 6165an100 6173

Tego wieczoru można było powróżyć sobie z kolorowych kartoników, kart, kombinacji cyfr urodzinowych, poznać przyszły zawód, imię ukochanego, no i oczywiście tradycyjnie lać wosk przez klucz.Tą ostatnią wróżbą tradycyjnie już zajęła się pani Urszula Trochimiuk, która wspólnie z chętnymi do zabawy uczniami przyglądała sią powstającym ze stygnącego w wodzie wosku figurkom- zwiastunom losu lub osób, które mogą w przyszłości spotkać.

and100 6148and100 6196

Nad oprawą muzyczną spotkania oraz zabawami czuwał zaprzyjaźniony Dj- pan Hubert Goś.

dj100 6231
Podczas dyskoteki uczniami opiekowały się nauczycielki- panie: Iwona Dębska, Anna Deoniziak, Joanna Lisiecka, Ewa Wojsław, Małgorzata Malinowska, Anna Dróżdż, Renata Misiak, Anna Nowotniak, Anna Adynowska, Urszula Trochimiuk oraz Joanna Hawryluk.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą, wspólną zabawę, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku!

Jesienna Dyskoteka oraz zbiórka karmy na schronisko!

 

19 października odbyła się w naszej szkole jesienna dyskoteka, której pomysłodawczyniami były dziewczynki z klasy V c: Maja, Dominika i Gabrysia, a współorganizatorami opiekunowie SU, Koła Anioły ze Szkoły oraz nauczyciele języka angielskiego.
Fotorelacja:

 

https://goo.gl/photos/SwoJqCnkGtW789ia8

 

Głównym celem imprezy była zbiórka karmy oraz pieniążków na smakołyki dla podopiecznych z sokołowskiego schroniska.
I ten cel został zrealizowany, dzięki Waszym ogromnym i otwartym sercom! Dziękujemy!!!
DSC0765

 


Innym ważnym celem była wspólna zabawa i integracja szkolnej społeczności! I tu także odnieśliśmy ogromny sukces, bo na dyskotece bawiło sie prawie 90 % naszych uczniów! Niespodziankę dla uczniów przygotowali tego dnia nauczyciele. Był to dzień bez pracy domowej! Za co serdecznie całej Radzie Pedagogicznej oraz Dyrekcji dziękujemy!
DSC752

 

W trakcie dyskoteki bawiliśmy się przy muzyce, którą wybrał dla nas na tę okazję pan Hubert Goś. W trakcie dyskoteki była także chwila wspólnej zabawy z naszymi gośćmi z zagranicy- Izadorą i Erayem.

 

DSC01742

 

Opiekunami podczas dyskoteki byli nauczyciele: p. Katarzyna Pietrzak, p. Jolanta Uścińska, p. Renata Misiak, p. Anna Nowotniak, p. Anna Dróżdż, p. Joanna Hawryluk, p. Marek Wierzbicki.

 

IMG 20161021 153401

 

DSC750DSC747

 

Poczęstunek w postaci słodkiego co nie co oraz napojów, które można było zakupić za symboliczną kwotę pieniążków przygotowali uczniowie i rodzice dzieci z klas IIb, Vc, Va, VI a i VI d. Serdecznie dziękujemy za dobre serce i pomoc!

DSC749Fotogaleria:

https://goo.gl/photos/SwoJqCnkGtW789ia8


Dzień Edukacji Narodowej