Uszyj laleczkę i weź udział w projekcie edukacyjnym UNICEF „Wszystkie kolory świata”

lal23W naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny przygotowany przez UNICEF „Wszystkie kolory świata”. To już jego IV edycja. Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne ale i przyjemne, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

W ramach projektu uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów, Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, hobby. W akcję mogą zaangażować się także rodzice, dziadkowie, opiekunowie dzieci. Laleczki prosimy dostarczyć do 6 lutego do pani pedagog.

Tak powstałe laleczki będą adoptowane przez chętne osoby w ostatnim tygodniu przed feriami, a uzyskane w ten sposób pieniądze, zostaną wysłane potrzebującym dzieciom. Zachęcamy dzieci i dorosłych do udziału w projekcie.

Koordynatorem projektu, realizowanego we współpracy z Samorządem Uczniowskim, jest Anna Pijorek- pedagagog szkolny.

lal38lal31